Jak dodat letní nádech šatníku a které kousky nesmí chybět?  

Teplé svetry, zimní kabáty, čepice nebo šály zase na nějakou dobu schovajme hluboko do skříně. S jarním počasím konečně přichází období, kdy se můžeme oháknout o něco míň. Taky jste se nemohly dočkat až přijde čas sukní, letních šatů, šortek a sandálů? Přinášíme pár tipů, na které byste rozhodně neměly zapomínat při obměně skříně.

Nechte si opravdu jenom to, co nosíte
„Určitě to ještě někdy unosím,“ tuhle větu si řekla snad každá žena. Otázkou ale je, kolikrát si skutečně oblečete kousek, který jste na sobě neměly už několik let. Takových věcí se jednoduše zbavte, můžete je třeba darovat. Pokud na ně dosud nebyla ta vhodná chvíle, pravděpodobnost, že přijde právě teď, je mizivá. Celou skříň ukliďte a připravte ještě před tím, než do ní začnete dávat letní oblečení. S utíráním poliček pomůže například mikrohadřík z recyklovaných vláken od značky Vileda, poradí si s mastnotou nebo drobky, a to bez použití čisticích prostředků. Nemusíte tak mít strach, že komínky s čistým oblečením položíte na zbytky saponátu.

Voňavá skříň při každém otevření
Také byste byly nejraději, kdyby prádlo vonělo pořád tak, jako by bylo právě vyprané? Existuje i jednodušší způsob než ho po každém nošení házet do pračky. Vyzkoušejte šatní mýdlo nebo sušené bylinky v pytlíku. Díky těmto fíglům se navíc vyhnete šatním molům a oblečení bude neustále provoněné a svěží.

Šátky jsou must-have kouskem
A teď k tomu, co byste letos v létě rozhodně neměly minout! Tím největším must-have prvkem bude vzorovaný šátek, který už dávno nepatří pouze na krk. Outfit dokonale oživí například ve vlasech jako čelenka – éra devadesátek je totiž opět na scéně! Velkou parádou se stalo i „babičkovské“ zavazování. Když šátek doplníte stylovými slunečními retro brýlemi, budete k nepřehlédnutí! Pokud se raději držíte při zemi, zavažte si ho kolem culíku.

Čím sytější barva, tím lepší
Působí na vás syté barvy nevkusně? Tak to byste měly rychle změnit názor. Jestli letošní léto něco ovládne, tak jsou to právě syté barvičky. Vévodit jim bude fialová, a to především na svršcích. Přední módní značky ji kombinují se zelenou, oranžovou, ale třeba i červenou. Fantazii se meze nekladou.

Kvalitní košile je základ
Obyčejnou, bílou košili by měla mít na ramínku skutečně každá žena! Pokud ovšem chcete, aby nesmrtelná kombinace s džíny nebo kostýmkovými kalhoty fungovala, košili si vždy perfektně vyžehlete. Teprve potom bude vypadat opravdu dobře. A věřte, že taková investice se vyplatí. Nosit ji můžete s ohrnutými rukávy, výrazným náhrdelníkem nebo barevnou kabelkou.

S novým oblečením šup do pračky
Patříte mezi ty, které chtějí nový kousek ihned obléct a vynést ven? Radíme vám – nechte to až na další den a prádlo z obchodu raději nejprve vyperte. Nové oblečení je totiž plné chemických látek a bakterií, které by mohly pokožce způsobit pořádnou neplechu. Práci usnadní třeba Vileda Infinity FLEX sušák, který má až 30 metrů prostoru pro pohodlné a praktické sušení. Pokud vás zrovna popadne nákupní horečka, tenhle pomocník vám bude oporou.

Zdroj a foto: Vileda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.