Mobil, slanina nebo lehčí školní batoh aneb 5 věcí, kterým by lidé dali přednost před sexem

Že mají lidé plnou hlavu sexu? Ve skutečnosti by se jej velká část populace klidně zřekla kvůli jiným věcem, a to například čokoládě, telefonu nebo slanině. Vysokoškolští studenti by pak dokonce dali před sexem přednost lehčímu batohu o učebnice. Podle nových studií navíc lidé sex nepovažují jako účinnou zbraň proti stresu – vede nad ním úklid i cvičení. Čemu dalšímu by lidé dali přednost před milováním?

Sex je pro většinu lidí důležitou součástí jejich životů. Má řadu fyzických i psychických benefitů. Mimo jiné posiluje imunitu, snižuje krevní tlak i riziko infarktu. V rovině mentálního zdraví podporuje dobrou náladu, sebevědomí a je také výborným prostředkem v boji se stresem. Přestože si vědci donedávna mysleli, že je sex jednou z nejúčinnějších zbraní proti stresu, v reálné praxi tomu tak není. Výsledky nejnovější studie totiž ukazují, že pokud jde o odbourávání stresu v reálném životě, nejsou milostné hrátky preferovanou metodou.

„Podle nedávného průzkumu pro značku Dr. Beckmann volí sex jako prostředek pro útěk před stresem jen 17 procent lidí. Více než čtvrtina naopak raději uklízí svůj domov a třetina preferuje cvičení,“ prozrazuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Někdy zkrátka sex není prioritou. Podívejte se, čemu všemu by před ním lidé dali přednost.

1) Mobilní telefon
O tom, že chytré telefony podstatně ovlivňují sexuální život zejména mladých lidí, bylo řečeno již hodně. A pokud by si měli vybrat mezi týdnem bez svého telefonu a týdnem bez sexu, třetina lidí by podle průzkumu společnosti TeleNav oželila raději milostné hrátky.

2) Spánek
Co je lepší než vášnivá noc plná milování? Podle organizace Better Sleep Council by 12 % lidí jednoznačně dalo přednost kvalitnímu spánku.

3) Čokoláda
Podle studie londýnské agentury Perspectus Global by si při výběru mezi sexem a tabulkou čokolády celých 20 % lidí vybralo čokoládu. A ještě více milovníků sladké kakaové dobroty je mezi mladými – ve věkové kategorii od 18 do 29 let upřednostnila čokoládu před sexem dokonce čtvrtina respondentů.

4) Slanina
U jídla ještě zůstaneme, protože to, jak se zdá, vítězí nad sexem na více frontách. Například takovou slaninu by dle průzkumu kanadské společnosti spíše, než milování bralo 43 % lidí. „Zajímavým výstupem zmíněné studie je ovšem i fakt, že 82 procent milovníků slaniny o sobě prohlásilo, že jsou skvělí v posteli,“ komentuje Adam Durčák.

5) Lehčí školní batoh
Roční celibát výměnou za to, že si nebudete muset po celý semestr nosit do školy učebnice? Dle průzkumu společnosti Kno, která se zaměřuje na vývoj vzdělávacího software, by rovná čtvrtina vysokoškolských studentů na takovou nabídku nadšeně kývla.

Zdroj: Ruzovyslon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.