Pražská Anglo-americká vysoká škola láká absolventy na mezinárodní studijní prostředí a výuku v angličtině

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze konají virtuální dny otevřených dveří. Zbystřit by měli zejména zájemci o studium v angličtině. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické instituci.

Prostředí klasicistního paláce na Malé Straně je velmi inspirativní
Studium na AAU, která sídlí v nově zrekonstruovaném Thurn-Taxisově paláci pod Pražským hradem, probíhá plně v angličtině a je založeno na britských a amerických tradicích.

„V rámci přijímacích zkoušek jsme všichni absolvovali test z angličtiny, který je zaměřený hlavně na písemný projev,“ říká studentka oboru International Relations. „Psaní“ (composition) a informatika (computer systems) jsou následně také povinný předmět pro studenty všech oborů. Od druhého ročníku dál si pak mohou studenti na začátku nového semestru zapsat také volitelné kurzy v rámci svého studijního oboru, nebo volné předměty z celkové nabídky školy napříč jednotlivými obory.

Výhodou je interakce se studenty z různých koutů světa
„Jako velkou výhodu AUU vnímám malé mezinárodní studijní skupiny, ve kterých se klade důraz na samostatné myšlení a vzájemnou interakci,“ doplňuje student humanitních věd. „Obvykle nás je ve třídě okolo 15.“

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblasti ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž žurnalistiky a práva. Přednášejí zde odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických univerzit.

Studenti z České republiky a ze Slovenska tvoří čtvrtou nejpočetnější skupinu
V loňském roce AAU přijala ke studiu 206 studentů, letos na podzim počítá s podobným počtem nováčků. Největší zájem o studium na AAU je už tradičně mezi studenty ze Spojených států amerických a postsovětských zemí. Češi a Slováci však tvoří na univerzitě čtvrtou nejpočetnější skupinu. Celkově tvoří komunitu AUU studenti pocházející z více než 80 zemí světa.

„AAU má na kontě přes 2 000 absolventů, z toho 1 500 zahraničních studentů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů zastává také vedoucí funkce, případně jsou zakladateli lokálních společností, jako je RunCzech, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery, stejně jako neziskových organizací jako Vteřina poté, Cooks Without Homes a La Vida Loca Foundation,“ uvedla Dana Aleksic, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Část studia je možné absolvovat v zahraničí
„AAU nabízí už během studia celou řadu zajímavých příležitostí včetně stáží v místních i zahraničních firmách, práce přímo na univerzitě nebo zapojení do studentské samosprávy,“ říká studentka oboru Business Administration. Část studia je možné absolvovat na některé z partnerských univerzit po celém světě, případně univerzita umožňuje výměnné studijní pobyty v zemích EU v rámci mezinárodního programu ERASMUS.

Pod vedením nového rektora docenta ekonomie Jiřího Schwarze se AAU soustředí ne rozvoj vědy a výzkumu a zavádění moderních studijních programů včetně doktorských.

Foto: Pražská Anglo-americká vysoká škola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *