Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Znovuzrozené páčkové vypínače na veletrhu AMPER

Čtyři modelové řady, pět různých designů a devět materiálů rámečků v nepřeberném množství barevných provedení vystaví český výrobce domovní a průmyslové elektroinstalace OBZOR Zlín na 28. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu AMPER na brněnském výstavišti ve dnech 17. až 20. května 2022. Po dvouleté odmlce má tento ryze český výrobce navíc konečně příležitost na veletrhu AMPER představit svou nejnovější kolekci – páčkové vypínače VECTIS. Expozici společnosti OBZOR najdete v hale P na ploše 5.18.

Tradiční brněnský veletrh AMPER po dvouleté odmlce opět otevírá brány českým i zahraničním vystavovatelům z oborů elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, mezi kterými nechybí ani OBZOR Zlín, český výrobce designových domovních vypínačů a zásuvek a průmyslové elektroinstalace. Ten tak poprvé návštěvníkům veletrhu AMPER představuje svojí nejnovější kolekci domovní elektroinstalace VECTIS, díky které znovu ožívá téměř zapomenuté páčkové ovládání vypínačů. „Kolekce VECTIS, jejíž název plyne z latinského překladu slova „páčka“, navrací domovní elektroinstalaci možnost dříve oblíbeného páčkového ovládání, nyní však v doprovodu moderního minimalistického designu. Oproti svým předchůdcům se totiž vypínače a zásuvky VECTIS představují v tenkém hliníkovém panelu v obdélníkovém nebo kulatém tvaru,“ říká Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, a vysvětluje impuls pro obnovení páčkového ovládání: „Inspirací pro vznik této řady, která byla navržena ve spolupráci se společností ISD, byl zájem ze zahraničí – a když mohou být páčkové vypínače oblíbené například ve Španělsku, proč by nemohly mít úspěch i na českém trhu?“

Vypínače VECTIS lze vybavit jednou nebo dvěma odolnými páčkami ze zinku s komaxitovou úpravou v bílé, černé, zlaté a patinované barevné variantě. Na veletrhu AMPER je kolekce páčkových vypínačů představena v kompletní nabídce devíti exkluzivních odstínů: matná bílá, matná černá, zlatá, stříbrná, zlatá patina, broušené zlato, broušená měď, broušený hliník a broušený titan.

Panely vypínačů a zásuvek VECTIS umožňují až čtyřnásobné provedení, a to ve vodorovném i svislém řazení. Navíc nabízí přelomový způsob montáže – jsou totiž magnetické. Jednoduše je tedy stačí nasadit na přístroj a jemně zarovnat do roviny, aniž by bylo třeba znovu jej odšroubovávat.

Kromě nejnovější kolekce páčkových vypínačů VECTIS připomíná OBZOR Zlín na veletrhu také oblíbenou řadu domovních vypínačů RETRO s otočným ovládáním, a nechybí ani dlouholeté stálice sortimentu společnosti – kolébkové vypínače kolekcí DECENTE a ELEGANT. V kompletním přehledu rozmanitých materiálů rámečků a jejich barev jistě upoutá pozornost materiálový hit posledních let – beton. „Betonové rámečky vypínačů RETRO a DECENTE se vyrábí ručně ze speciální směsi s přítomností polyvinylakoholových vláken, které zaručují jejich pevnost. Materiál je voděodolný a UV stabilní. Pro beton charakteristické póry jsou na povrchu rámečků samozřejmě přiznány,“ informuje Lenka Vodicová z OBZORu.

Část expozice je pak věnována vačkovým spínačům VSN a VSR, jejichž výrobě se OBZOR věnuje již více než padesát let.

Letošního 28. ročníku veletrhu AMPER, který je nejvýznamnější událostí v oborech elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení ve střední Evropě, se účastní 570 vystavovatelů z 27 zemí světa.

Zdroj a foto: www.obzor.cz a www.domovnivypinace.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *