Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Češi se přestávají zajímat o hokej, ukazují data služby Vyhledávání

Ve Vyhledávání od Seznamu, které alespoň jednou měsíčně používá každý druhý Čech, se začíná odrážet pravděpodobné zklamání českých hokejových fanoušků z dlouhodobě slabých výkonů české reprezentace. Celková hledanost letošního mistrovství světa v hokeji je v porovnání s minulostí nižší o desítky procent.

„Na začátku letošního šampionátu je hledanost s ním spojených výrazů ve srovnání s tím loňským nižší o 44 %. Nad důvody můžeme pouze spekulovat, za vlažným zájmem Čechů stojí pravděpodobně fakt, že medaili přivezli čeští hokejoví reprezentanti z MS naposledy před deseti lety, a i letos by byl výraznější úspěch spíše překvapením,“ říká Tereza Fukátková, datová analytička Seznam.cz.

Lidé ve Vyhledávání od Seznam.cz v souvislosti s hokejovým mistrovstvím nejčastěji zadávají obecný výraz „MS v hokeji 2022“, který jim poskytne přehled o programu, aktuální výsledky zápasů a zpravodajství z mistrovství. Mezi hráči vyhledávání dominují hvězdné posily národního týmu z NHL David Pastrňák a útočník Dominik Simon, který musel tým z blíže neupřesněných osobních důvodů opustit.

Foto: archiv  Tipsport liga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *