Jana Rychterová oslaví své jubileum 50+ narozeninovým koncertem v Malostranské besedě

Všestranná zpěvačka Jana Rychterová si nadělí podobně jako většina umělců kvůli covidu jubilejní narozeninový koncert s malý zpožděním. Jana Rychterová a spol. – to je písničkářka s kytarou v doprovodu fenomenálních muzikantů: Radim Linhart a Vladimír Strnad – piano, Michal Žára – basa, Peter Mojzeš – housle. Písničky na pomezí folku, popu, šansonu a blues budou okořeněny vyprávěním hostů – přijde Marie Formáčková a Ivo Šmoldas, vystoupí mistr hrdelního zpěvu TOMAN.

Koncert Jana Rychterová 50+ se uskuteční v pátek 27. května 20.00 v Malostranská beseda Klub a 16. 7. vystoupí v rámci akce Prima FEST v Šiklandu na Vysočině.

Jana Rychterová má široký žánrový rozptyl a její písně jsou vtipné i dojemné. Kromě autorských písniček a tvorby pro děti, kterou uslyšíte na dětské stagi Prima FESTu, založila skupinu Two Voices, která svůj repertoár staví na humoru a slavných klasických melodiích velikánů klasické hudby. Jana slavné melodie opatřuje vlastními osvěžujícími texty a společně s Dájou Šimíčkovou pravidelně rozesmává publikum na koncertech. Dále se věnuje moderování a herectví.

Píseň Víno inspirovaná covidovou uzávěrkou nasbírala přes 3,5 mil. zhlédnutí v rámci českého online. Song Argentinec zase osloví snad každou ženu a stala se nejoblíbenějším hitem roku 2020 v jednom rádiu. Snad nikdo jiný než Jana nedokáže složit písničku o heteropaternální superfekundaci – Rapapapa aneb Strašlivá píseň o heteropaternální superfekundaci. Mezi její koníčky – netypické pro ženy a muzikantky – patří jízda na silné motorce, na které dokonce i skládá své texty a hudbu.

Na co se můžete těšit na nadcházejícím koncertu? Jana k plánované akci dodává: „Měl to být velký koncert k padesátinám, myslela jsem si na velké divadlo. Jenže nejdřív bylo všechno zavřené, hned po loňských narozeninách jsem si zase pochroumala ruku při nehodě na motorce, pak se zase zavřelo. Naštěstí stárnu, budou i další jubilea a teď si prostě užijeme krásný koncert v Malostranské besedě. Je tam úžasný genius loci, mám to tam ráda. A věřím, že tam bude dobře všem, co přijdou. Bude prostor pro slzy i pro smích.“

Zdroj a foto: www.janarychterova.cz a www.primafest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.