Těžké procitnutí z popového snu. Závěrečný díl Ivety míří na Voyo!

Třetí a závěrečný díl minisérie Iveta z dílny Voyo Originál míří na Voyo. Závěr společné cesty Ivety Bartošové a Petra Sepešiho světem československé pop music vynucený tragédií, která v létě roku 1985 otřásla veřejností, budou diváci moci zhlédnout už od pátku 20. května.

„V závěrečném díle už můžeme pozorovat změnu osobnosti Ivety Bartošové. Z naivního poupátka se pomalu stává někdo, kdo se už začíná ohánět svými vlastními pěstmi. A to je něco, co v tragickém roce 1985 přišlo spolu se slávou a krizemi, kterými si Iveta s Petrem procházela,“ přibližuje premisu scenárista a režisér Michal Samir.

Třetí díl minisérie začíná nákupem auta, které si mladá dvojice může dovolit díky celorepublikovému úspěchu svého duetu Knoflíky lásky, a následným výletem do Frenštátu pod Radhoštěm. Petr se tam jede představit Ivetiným rodičům. Zdá se, že Iveta je konečně slavná, šťastná a v začátku slibně rozjeté kariéry zpěvačky, která si jednou snad zazpívá i s Karlem Gottem. Objevují se však i pochybnosti, zda je jedinou ženou v Petrově životě. Vyvstává tak otázka: co když je vztah, kterému tolik obětovala, pouhou iluzí?

„Bratr Petra Sepešiho mi během našich rozhovorů říkal, že měl vždycky pocit, že Petr žije extrémně rychle a hekticky proto, že chce všechno stihnout. Jako by tušil, že to skončí dřív,“ říká Michal Samir a pokračuje: „Jeho odchod byla pro Ivetu tragédie a nezvládala jej úplně dobře. Z toho, co mi vyprávěla její rodina, vím, že po něm následovalo období, kdy dlouho s nikým nepromluvila. Naplno se projevilo, že Petra skutečně milovala, přičemž došlo k duševnímu otřesu, kde můžeme najít hmatatelný začátek toho, co ji následně definovalo. Musela s sebou tuhle bolest nést dál.“

„Petr měl jasný cíl – uspět. Dobrý zpěvák byl určitě. Iveta byla o kus lepší a myslím, že to Petr věděl. Možná se to nezdá, ale jejich duety není snadné zazpívat. Na nahrávání jsme se s Aničkou poctivě připravovali. Ve studiu to byl ale stejně šok, mikrofon neodpustí nic,“ říká ke ztvárnění Sepešiho jeho představitel Vojtěch Vodochodský, který spolu s Annou Fialovou pro minisérii nazpíval několik jeho písní. „S Vojtou jsme nazpívali všechno a dvě písně jsme odjeli i živě přímo na natáčení. Hodně jsme se zasekli na ‚Snad nám to vyjde‘. V té písni je strašně moc slov, sloky jsou si hodně melodicky podobné, takže se to špatně pamatovalo,“ dodává představitelka Ivety Bartošové Anna Fialová.

Diváci mohou třetí a poslední díl minisérie Iveta sledovat od pátku 20. května exkluzivně na Voyo.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.