Sen noci svatojánské s rozkvetlými náušnicemi od Janji Prokić v podání Antonie Formanové

Janja Prokić, česká designérka šperku, představuje náušnice, které vznikly jako rozšíření stávající kolekce Mitmem. Jsou velké a výrazné, proste vhodné na léto nebo na letní večírky, kdy máme méně jiných doplňků a “unosíme” větší šperky. Janjiny vzpomínky z dětství jsou spojené s velkými náušnicemi, které viděla na ženách kolem sebe. Představuje je Antonie Formanova, která jako by právě vystoupila z letní louky a Shakespearovy hry.
“Pamatuju si, že se mi v létě vždycky líbily velké náušnice a z toho důvodu je dnes dělám. Ve svých vzpomínkách vidím letní večer, kdy slunce ještě úplně nezapadlo a temně modra obloha je protkána rudými paprsky. Po pobřeží mezi malými domky chodí opálená žena, v bílých bavlněných šatech na ramínka, odhaleným krkem a vlasy svázanými tak, ze v uších najednou vidíte velké náušnice! Žádná jiná ozdoba už není potřeba,” vysvětluje designérka.
Janja se snaží v každé letní kolekci naplnit tuto představu a vymyslet výrazné náušnice které dobře funguji bud jako jediný šperk na tele, nebo se zároveň dají dobře kombinovat na večírek s jinými šperky z kolekce. Nové náušnice jsou pokračováním kolekce, ve které jsou primárně použity opály, doplněné ametysty, zelenými granáty, olivíny, a v tomto případě i rubíny a safíry.
Typově kolekce obsahuje dlouhé asymetrické náušnice kopírující ušní lalůček, široké výrazné a bohaté kruhy a také zdobný, ale dobře padnoucí cuff na zavěšení na vrchní část ucha, který vypadá skvěle bud samotný nebo v kombinaci s asymetrickými náušnicemi či drobnými peckami. Pecky byly vytvořeny na denní nošení a jsou to takové male luční kytice do uší.
“S Tončou jsem se seznámila asi před rokem a půl na oslavě narozenin naší společné kamarádky. Zaujala mne, jak je přirozeně krásná vizuálně i vnitřně. Je pro mě velmi důležité, aby lidé, na kterých šperky fotím, pro mě byli zajímaví lidsky. Což Antonie splňuje na 100%! Nejen, že je to velmi zajímavá umělkyně a herečka, ale líbí se mi její osobnost, že nepředstírá něco co není, což je lidská vlastnost, které si velmi vážím. Při focení jsem proto z ni nechtěla udělat něco, co není, a úplně jsme respektovali, aby se cítila dobře a pohodlně, a aby jí make-up a styling nezměnil,” dodává Janja.
Hanu Knížovou znám už několik let a moje osobní zkušenost, když mě několikrát fotila, byla vždycky příjemná a výsledek skvělý. Její tvorba se mi velmi líbí, baví mě, jakým způsobem zachycuje lidi. Tak jsem ji nedávno oslovila, zda by se mnou nechtěla udělat tuto malou kampaň, a měla jsem velikánskou radost, že se ji do toho také chtělo. Celý tým i s Martinou Routkovou, která dělala make-up, si myslím sednul a z fotek je ta pohodová atmosféra cítit.
Foto: Hana Knížová
Model: Antonie Formanová
Make-up: Martina Routková
Zdroj a foto: www.janjaprokic.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.