Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábavaZvířata

V domácnosti Hynka Čermáka je vůdcem smečky manželka

Z Centrálního parku Lužiny se na jeden den stalo bludiště vodítek a vrtících se ocásků. Příznivci psů ze všech koutů Prahy a okolí se tu sešli, aby se zúčastnili 6. ročníku Psího dne s Prahou 13. Akce, která věnuje velkou část svého programu útulkům a opuštěným pejskům letos představila nabitý program.

I mezi českými celebritami je mnoho milovníků psů a na Psí den letos zavítali i se svými pejsky a přišli podpořit ty bez domova: Hynek Čermák s manželkou Veronikou Čermák Mackovou s australským ovčákem Joey Tribbianim, Petra Černocká s jezevčicí Kačenkou, Bára Fišerová, Miroslav Hrabě francouzskou buldočkou Kačenkou, Jan Kopečný s havanským psíkem Spikem a Lukáš Krpálek s francouzskou buldočkou Olivou.

Petra Černocká, kterou si všichni pamatují jako Dívku na koštěti, je psí maminkou od té doby, co si pejska mohla dovolit sama koupit. „Moji rodiče mi psa vůbec nechtěli pořídit, musela jsem tedy počkat na svou první výplatu. Tenkrát jsem si koupila krásného velkého černého pudlíka. Časem jsem ale zjistila, že mou krevní skupinou jsou jezevčíci. Kačenku jsme pořizovali během covidu. Manžel sice už dalšího psa nechtěl, když jsem ale s Kačkou přišla domů, úplně se rozsvítil a pookřál,“ vypráví Saxána Petra Černocká.

Početná psí delegace dorazila do Centrálního parku v Lužinách už po šesté. V minulých ročnících se jednou z nejoblíbenějších částí programu stala psí olympiáda a letos tomu bylo nejinak. Skoku do výšky, který se pořádá ve dvou kategoriích, se účastnil i komisař české knihy rekordů, který mohl zapsat nový rekord 137 cm, který vytvořil Rocky majitelky Marcely Tvrdíkové

Starosta Prahy 13, Ing. David Vodrážka akci každoročně podporuje a účastní se jí, uvedl při zahájení: „Jsem rád, že Psí den se stal tradiční oslavou čtyřnohých přátel a členů rodin.“

Rekordmanem je i Lukáš Krpálek, který je pravděpodobně nejúspěšnější český judista. Přes svůj respekt vyvolávající vzhled je Lukáš velký milovník zvířat. Doma má francouzskou buldočku Olivu, kterou sleduje i početné publikum na jejím instagramovém účtu. „V Olivky Instagramu nejedu, to je manželky nápad. Je to ovšem jednodušší, než všem přátelům zvlášť posílat její fotky a videa. Neznamená to ale, že by to byla nějaká nafoukaná psí slečna, je nekonfliktní a rozumí si i s kočkami,“ vysvětluje judista Krpálek.

Skok vyžaduje trochu disciplíny, psí dostihy jsou naproti tomu tak trochu volná zábava. Někteří nadšení chlupáči předvedli v závodu skvělé výkony, jiní pojali dostihovou dráhu jako promenádu, nebo místo pro seznámení se s „protivníky“. To, že jim běží čas, jim těžkou hlavu nedělalo. Že olympiáda je v případě veselých chlupáčů spíš symbolický název potvrzuje i sraz ras, během kterého příslušníci jednotlivých plemen sdružili k sobě a nejpočetnější skupina, která vyhrála byli stafordširský bulterieři.

Jedním z moderátorů letošního ročníku byl i Daniel Žďárský, který odpoledne předvedl Bull Show se svými cvičenci. Stafordi a bulíci vykonávali povely, zakusovali se do speciálních rukávů a tahali auto i návštěvníky na koloběžkách, jako by se nechumelilo. Příznivců měli opravdu mnoho, protože bull plemena jsou u pejskařů díky své učenlivosti a lásce k lidem populární.

Dalším oblíbeným plemenem, které mělo početné zastoupení na Psím dni, je australský ovčák. Toho má doma i herec Hynek Čermák. Pejska s manželkou Veronikou pojmenovali po postavě z kultovního seriálu Přátelé, Joeym Tribbianim. „Joey se vlastně musel naučit dva jazyky. Já na něj mluvím normálně česky, ale Veronika (manželka) s ním komunikuje speciální patlavou řečí, které rozumí jen oni dva. Občas jsem u nás v domácnosti páté kolo u vozu. Jestli si někdo myslel, že jsem u nás v rodině vůdcem smečky já, byl na omylu, je jím moje žena,“ směje se populární herec Hynek Čermák.

Novinkou letošního ročníku bylo představení pejsků celní správy. Ti jsou speciálně vycvičení na detekování nelegálních substancí, ale i tabákových výrobků, nebo například rostlin nebo zvířat, které je z některých států zakázáno odvážet.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří byli součástí 6. ročníků Psího dne, díky kterým na akci opět panovala skvělá atmosféra. Bylo krásné sledovat, jak se to na akci hemží a všichni se vesele baví. Velké díky patří také těm, kteří na akci podpořili útulky a za to, že na Psímu dni mohla jít další osvěta do světa. Těším se na vás opět příští rok na 7. ročníků.“ řekla Karolína Pejsková, hlavní organizátorka

Jedním z pilířů akce je i pomoc útulkům. Čtyři z nich přivezli na ukázku pejsky, kteří jsou aktuálně v útulku k odběru. Potencionální adoptivní rodiče se okolo pejsků jen houfovali. Nezapomnělo se ani na ty psy, kteří přijet nemohli. Pro ty byly připraveny sběrné boxy, do kterých návštěvníci mohli přinést zásoby, hračky či pamlsky a jako každý rok i letos na konci dne krabice jen přetékaly darovanou pomocí. Pomoc zvířatům je velmi důležitá i pro firmu Pet Center, která byla letošním generálním partnerem. „Máme v krvi pomáhat tam, kde vidíme smysl a je nám to blízké a Psí den pro nás takovou akcí je. Je to radostná oslava přátelství člověka a psa, plná soutěží, malých i velkých vítězství, rekordů a mnohdy i nových poznání. Zejména loňský covidový ročník nám ukázal, že bavit se tímto způsobem, společně, s našimi nejvěrnějšími přáteli, má obrovský smysl,“ vysvětluje marketingový ředitel firmy Pet Center, Ing. Tomáš Bajtler.

 Foto: archiv Psí dne s Prahou 13

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *