Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Dopřejte si sílu přírodní péče zvnějšku i zevnitř

Ačkoliv je příroda mocná čarodějka, často si to neuvědomujeme a řešení našich obtíží hledáme všude jinde. Podívejme se blíže na několik více či méně známých plodin, díky nimž poznáme opravdovou sílu přírody. Jaký vliv má na tělo dubová kůra, jak působí jablko na detoxikaci organismu a proč se doporučuje pít denně šálek zeleného čaje?

Síla statného dubu ukrytá v kůře
Dub, majestátní strom, který je běžnou součástí naší přírody. Čiší z něj obrovská síla, kterou můžeme využít i my, má totiž pozitivní vliv na naše zdraví. Taková dubová kůra působí proti zánětům trávicího traktu či jako protijed při otravě těžkými kovy. Její dezinfekční účinky zastavují krvácení, je tedy výborná i jako kloktadlo při problémech s dásněmi. Nezanedbatelné je rovněž její využití pro ozdravení pokožky, ať už se jedná o záněty, popáleniny či omrzliny. Pro ochranu před volnými radikály využívá výtažků z dubu také kosmetický průmysl. V řadě Waunt, kterou má pod svými křídly značka Oriflame je síla dubu obsažena hned v několika produktech. Třeba noční pleťová maska Revive Me pracuje v noci, aby rozzářila vaši pleť.

Jablko jako elixír života
Čeho využíváme už více, i když možná ani nevíme, jak moc nám prospívají, jsou jablka. Do jídelníčku bychom je měli zařazovat především pro vysoký obsah vitaminů a pozitivní vliv na mnoho orgánů, například srdce a cévy. Pektin obsažený v jablku oplývá schopností vázat na sebe přebytečné tekutiny a škodlivé látky, proto je toto ovoce více než vhodné pro detoxikaci organismu. Trochu jiným druhem jablka je granátové, ani jeho pozitivní účinky na lidský organismus a pleť nejsou zanedbatelné. Už jen množství antioxidantů v něm obsažených je vyšší než u zeleného čaje. Dlouhý by byl taktéž seznam vitaminů nacházejících se v granátovém jablku, dále přičtěte protizánětlivé účinky a pomoc v boji s bakteriemi a infekcemi.

Veganské máslo pod skořápkou ořechu
Strom přezdívaný amazonská palma se pyšní plody ořechů vážícími až 1,5 kg. To hlavní se ovšem ukrývá uvnitř, jedná se o malé fazolky obsahující krémové máslo. Tzv. cupuacu máslo je skvělou veganskou alternativou lanolinu a pro svou jemnost, schopnost absorbovat vodu a vysoký obsah vitaminů a fytosterolů si ho oblíbil kosmetický průmysl. Jeho účinky můžete nově vyzkoušet díky máslové čisticí péči Level Up z řady Waunt by Oriflame, které pokožku pročistí do hloubky, hydratuje ji a okamžitě rozpustí a odstraní líčení i nečistoty. Mění se z másla na čisticí olej a po přidání vody na čisticí mléko. Své uplatnění najde máslo cupuacu rovněž v péči o vlasy, ale také v kuchyni – chutná prý po čokoládě a ananasu.

Vstříc zdraví se zeleným šálkem
Dopřejte si každý den malý čajový rituál se šálkem zeleného čaje, který má na naše tělo blahodárné účinky. Jednou z nejúčinnějších sloučenin v zeleném čaji je katechin známý jako EGCG. Jedná se o velmi silnou směs antioxidantů, která účinně bojuje proti volným radikálům a chrání tak před projevy stárnutí. K asi nejznámějším účinkům zeleného čaje patří ty antioxidační a prokázáno je také jeho působení na zrychlení metabolismu. Kouzelných protizánětlivých účinků využívá i hřejivá pleťová maska Waunt Mission Impurities. Pleť je po jejím použití skvěle vyčištěná a zklidněná.

Zdroj a foto: Oriflame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *