Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Více vody pro Krušné hory: Do obnovy Černého potoka se může zapojit každý

Iniciativa Voda pro českou krajinu už druhým rokem motivuje širokou veřejnost k šetrnějšímu hospodaření s vodou. Stojí za ní značka Finish ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody. Společně letos připravují projekt revitalizace Černého potoka na hřebenech Krušných hor v přírodní rezervaci Černá louka. Zapojit se do něj může kdokoli, a to zakoupením libovolného mycího prostředku Finish, z něhož půjdou tři koruny právě na lepší zadržení vody v přírodě.

Prodejní akce na podporu projektu běží od začátku června do konce července. Celkovou vybranou částku značka Finish oznámí na konci roku a v příštím roce začnou v Krušných horách první práce.

Vrátíme Černý potok do přirozeného meandrujícího koryta a tím jeho tok prodloužíme zhruba o třetinu. Zároveň se na místě vybuduje zhruba 15 nových tůní a mokřadů. Zachytíme tak velké množství vody, která nyní v uměle napřímeném korytě z krajiny rychle odtéká. Kromě toho na místě vytvoříme lepší prostředí pro některé ohrožené živočichy,“ říká Lukáš Klimek za značku Finish.

Českou krajinu dlouhodobě ohrožuje sucho a ztráta biologické rozmanitosti. Pomoci může i malá změna každodenních návyků při využívání vody v domácnosti. Například použití myčky na nádobí místo mytí nádobí v rukou. Vodou však často plýtvají i domácnosti, které myčku mají, ale zbytečně nádobí předmývají. S použitím kapslí značky Finish to ale není potřeba a průměrná česká domácnost tak může ušetřit až tři tisíce litrů vody ročně.*

Lidé tak mohou podpořit návrat vody do české krajiny hned dvojím způsobem: v rámci aktuální prodejní akce a efektivnějším využitím vody ve své domácnosti.

O značce Finish
Finish je předním světovým výrobcem produktů pro myčky nádobí, které doporučují hlavní výrobci myček nádobí, jako jsou Beko, Bosch, Gaggenau, Gorenje, Mora, Neff, Siemens. Značka Finish nabízí kompletní řešení pro perfektní výsledky mytí nádobí. V jejím portfoliu najde zákazník řadu kvalitních mycích prostředků různých formátů i velikostí a širokou nabídku aditiv pro ještě lepší výsledky mytí nádobí a péči o myčku. V minulých letech značka Finish výrazně přispěla k rozšíření myček nádobí do domácností a investovala do digitálních a televizních kampaní, aby tento trend posílila a pomohla lidem spotřebovávat méně vody, která tak zůstává v naší přírodě.

O ČSOP
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je zapsaný spolek, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a krajiny. Jeho posláním je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V současné době čítá na 7 000 členů, mezi něž se řadí profesionální odborníci, zkušení dobrovolníci i nadšenci z řad široké veřejnosti. ČSOP byl založen na podzim roku 1979.

* Zdroj: Thinking About Water Scarcity Czech Republic, Ipsos, Jan 2021

Zdroj a foto: Finish

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *