Igor Chmela veze svůj první film na Filmový festival do Karlových Varů

Herec, muzikant a fotograf Igor Chmela dokončil svůj režisérský debut a s filmem Barcarole míří na 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

„Film vznikl hlavně díky Státnímu fondu kinematografie a úspěšnému crowfundingu. Chvíli to trvalo, než byl zafinancovaný, ale pak to šlo rychle. Letos v únoru jsme točili a už příští měsíc budeme mít světovou premiéru na prestižním filmovém festivalu v Karlových Varech,“ říká spolu producent Radim Procházka.

„Přiznám se, že jsem na začátku rozhodně neměl takové ambice, že bychom se s filmem dostali až do Karlových Varů. Těší mne to, ale zároveň zavazuje. Projekt není u konce, chceme film propojit s divadlem, čímž se jako krátkometrážní snímek dostane více k divákům. V rámci Divadla Verze ještě vznikne představení, které bude uváděno zároveň s filmem. I tahle část bude na mých bedrech. Těším se na další dobrodružství, jehož výsledek představíme divákům nejpozději na začátku roku 2023,“ shrnuje Igor Chmela.

Vlastní příběh filmu Barcarole byl inspirován pobytem Igora Chmely v domově s pečovatelskou službou a historkou kamaráda, který kdysi v takovém zařízení vykonával vojenskou civilní službu. Hlavní hrdinkou je mladá pečovatelka, která se na startu svého života musí postarat o ty, jejichž životy pomalu končí.

V hlavních rolích uvidíte: Denisu Barešovou, Lenku Vlasákovou, Jana Kačera, Rostislava Nováka st.

 Film je zařazen v rámci KVIFF do kategorie Pragueshorts.

Producenty filmu jsou společnost Kuli Film a Divadlo Verze.

Zdroj a foto: www.barcarole.cz, www.divadloverze.cz, www.kulifilm.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.