Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

ČSOB podporuje místní komunity již desátým rokem. Jarní kolo programu ČSOB pomáhá regionům jde do finále a banka podpoří mimořádně až 75 projektů napříč Českem

V rámci programu ČSOB pomáhá regionům určeného na podporu místních komunit mohou lidé až do 5. července podpořit vybrané prospěšné projekty. Rozhodnou tak, kdo z finalistů jarního kola získá nejvyšší finanční dar i od banky. V patnácti regionech se o přízeň veřejnosti uchází pět finalistů. ČSOB v každém regionu rozdělí 160 tisíc korun a celkem přispěje na podporu místních komunit 2,4 milionu korun.  

Obyvatelé regionu sami nejlépe vědí, co jejich kraj potřebuje. Necháváme proto právě je rozhodnout nejen o takzvané divoké kartě, ale i o výši podpory pro jednotlivé projekty. ČSOB pomáhá regionům podporuje místní komunity již desátým rokem. Proto jsme se rozhodli v tomto jubilejním ročníku zvýšit počet finalistů, kteří od nás získají finanční podporu,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za Společenskou odpovědnost a udržitelnost. Navýšení počtu projektů, které se mohou programu zúčastnit, je novinkou letošního roku. Dříve se totiž ucházeli o přízeň finalisté čtyři. „Vždy je důležité myslet na lidi ve svém okolí, spolupracovat a podporovat prospěšné projekty. Za tím si v ČSOB stojíme,“ dodává Petr Hutla.

Přihlášky do jarního kola tohoto programu posílali zájemci od 1. do 26. března. Odborná porota je potom posoudila a nakonec vybrala čtyři finalisty z každého regionu. Ty doplnil projekt s divokou kartou. Tedy ten, který během května získal nejvíce hlasů od veřejnosti. V závěrečné fázi mohou lidé poslat svým oblíbeným projektům finanční příspěvky. Projekt, který v daném regionu vybere nejvíce peněz, obdrží následně od ČSOB navíc 50 000 korun. Další finalisté v pořadí pak získají dary v hodnotě 40 000 Kč, 35 000 Kč, 25 000 Kč a 10 000 Kč. Výsledné rozdělení peněz pro všech 75 projektů bude zveřejněno 12. července.

Jubilejní 10. ročník programu ČSOB pomáhá regionům se banka rozhodla podpořit také speciální marketingovou komunikací v podobě videa. Představila v něm projekty, které veřejnost podpořila v předchozích ročnících – obnovu kostelních varhan v Dobříši, Sportovní klub vozíčkářů Praha, Nadační fond Mathilda, domov pro seniory Sue Ryder nebo Záchrannou stanice Pavlov. Video vytvořila agentura District Productions ve spolupráci s Kreativním studiem JITRA, režíroval jej Dominik Miškovský.

O programu
Program ČSOB pomáhá regionům byl spuštěn v roce 2013. Od jeho začátku získalo podporu více než 1 000 projektů ze všech koutů republiky. Celková hodnota pomoci, kterou banka do regionů za posledních 9 let poslala, již přesáhla 61 mil. Kč. V loňském roce lidé společně s bankou podpořili místní projekty a oběti tornáda na Moravě rekordní částkou 11,1 mil. Kč.

Od roku 2016 je program rozdělen na jarní a podzimní část a od roku 2019 se vybírají projekty v 15 místo původních 14 regionech (Praha je rozdělena na dvě části). V letošním jubilejním ročníku banka v každém regionu podpoří 5 místo původních 4 projektů.

Program ČSOB pomáhá regionům motivuje širokou veřejnost k zájmu o projekty zlepšující její okolí a zároveň pro neziskové organizace vytváří jednoduchou a efektivní platformu pro fundraising.

Zdroj a foto: ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *