Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Asteroid Day aneb diskuze s odborníky na téma “Blízkozemní asteroidy – nebezpečí i příležitost”

Diskuze s týmem výzkumu asteroidů na Astronomickém ústavu AV ČR, která se koná v úterý 28. června od 18 hodin v knihovně hvězdárny.

Po úvodní prezentaci vedoucího skupiny fyziky asteroidů Dr. Petra Pravce se budete moci ptát a s vědci diskutovat o otázkách, které se nás týkají. Některé jsou právě velmi aktuální. Besedy se zúčastní: Dr. Petr Pravec, Dr. Petr Scheirich, Dr. Petr Fatka a Kamil Hornoch. Koná se v rámci celosvětového “Asteroid Day”, který připadá na 30. června. Akce je podpořena z programu EU Horizon 2020 grantem “NEOROCKS” (č. 870403).

Od 17:00 téhož dne a na stejném místě proběhne navíc Křest knihy rozhovorů „Slasti a strasti vědců naší vlasti“. Kniha autorky Jany Žďárské vyšla 25. května 2022 a najdete v ní také rozhovory s pracovníky Astronomického ústavu AV ČR i se zesnulým doc. Lubošem Perkem, který byl ředitelem Astronomického ústavu AV ČR. Protože kniha rozhovorů by měla především přiblížit vědce lidem, rádi bychom ji na neformálním a příjemně laděném setkání představili všem příchozím. Lidé, s nimiž byly rozhovory vedeny, budou přítomni – profesor Jaroslav Klokočník, Dr. Miroslav Bárta, Dr. Petr Pravec a Pavel Suchan. Přítomna bude samozřejmě i autorka Mgr. Jana Žďárská. Veselé historky publikované i nepublikované již chystáme. Kniha bude na místě v prodeji se slevou 30%. Více naleznete zde – https://www.academia.cz/slasti-a-strasti-vedcu-nasi-vlasti–zdarska-jana–academia–2022.

Foto: archiv Asteroid Day, Astronomický ústav AV ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *