Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vidina rychlého zisku pořádného balíku peněz se změní v bláznivou noční jízdu s mafií v patách. Voyo uvede českou gangsterskou komedii Ubal a zmiz

Dokonalý plán na kšeft století se změní v šílené noční dobrodružství, které svede dohromady pěstitele marihuany, dvojici svérázných policajtů, bulharskou mafii a hudební idol teenagerů. Celovečerní debut režiséra a scenáristy Adama Hobzika vstupuje na Voyo v pátek 24. června 2022.

Třem kamarádům a pěstitelům marihuany, Mirečkovi (Matouš Ruml), Vilémovi (Janek Gregor) a Dužanovi (Duy Anh Tran) se naskytne příležitost skvělého kšeftu: Mají možnost celou sklizeň prodat během jediné noci a přijít si tak na pořádný balík peněz. Jenže když uzavřou obchod s bulharským gangsterem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim celou úrodu někdo ukradl. A teď mají jen pár hodin na to, aby kšeft roku zachránili a spolu s ním i vlastní malíčky.

Suspendovaní policisté ze staré školy, psychopat Ruda (Martin Hofmann) a vyhořelý Václav (Leoš Noha), udělají vše pro to, aby získali zpět svou práci v útvaru, který museli nedobrovolně opustit. Rozhodnou se proto na vlastní pěst a za využití svérázných vyšetřovacích praktik pátrat po kufru plném vzácného zboží.

André (Marek Lambora) je velká hudební celebrita. Bývalý rocker, nyní hvězda komerčních akcí a srdcí teenegerů. Dal by cokoli, aby znovu prožil jednu pořádnou rockerskou noc. Netuší, jak rychle se mu toto přání splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Osudy všech těchto postav se protnou ve spletitém příběhu stylizované gangsterské komedie. Je to skoro komiks, snese strašně moc. Může být absurdní, vtipný, akční, stylizovaný. A přesně takový jsem chtěl svůj první film. Vždycky jsem si říkal, že u svého debutu se chci hlavně bavit, vyřádit se na něm,“ přibližuje svůj film režisér a scenárista Adam Hobzik. Film je plný překvapivých zvratů a originálního černého humoru. Gangsteři dealerům vyhrožují usekáváním malíčků, prostředí nočního Žižkova připomíná devadesátkový Bronx, který si žije svým vlastním životem a podle svých pravidel. To vystihuje i samotné hrdiny příběhu.

Komedie Ubal a zmiz vstupuje na Voyo v pátek 24. června 2022.

režie: Adam Hobzik // scénář: Adam Hobzik // kamera: David Ployhar // hudba: Petr Wajsar // hrají: Matouš Ruml, Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý, Marek Lambora, Martin Hofmann, Leoš Noha, Radim Fiala, Tomáš Matonoha, Ernesto Čekan, Sharlota, Ha Thanh Špetlíková, Lucie Benešová, Andrea Hoffmannová, Pavel Ponocný, Jiří Maryško, Jakub Volák, Robert Jašków, Ezy Hýbl, Jakub Žáček, Nico Santini, Martin Hub, Vladimír Škultéty, Vu Tien Tung, Lam Le Ngoc, Jindřiška Bartošová, Robert Höhne, Radek Kašpar, Gabriela Gášpárová, Veronika Marková, Magdaléna Raková, Viktorie Kožíšková, Karolína Nosková, Samuel Gyertyák // produkce: Kamil Kožíšek // střih: Adam Dvořák // zvuk: Roman Čapek // scénografie: Václav Novák // masky: Lenka Nosková // kostýmy: Tereza Lhotská

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *