Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Cold Cream Mousse od GERnétic: Návyková novinka pro suchou, křehkou a atopickou pokožku s hedvábně lehkou texturou

V posledních letech se zvyšuje počet jedinců, žen i mužů, které trápí projevy suché, křehké či atopické pokožky.[1] Taková pleť potřebuje speciální péči. A s ní přichází v letošním roce francouzská kosmetická značka GERnétic, která tak rozšiřuje unikátní portfolio produktů s vysokým podílem aktivních látek.

Téma atopické, křehké a suché pleti nabylo na naléhavosti také v souvislosti s pandemií covid-19, protože vědecké studie potvrdily, že prodělání tohoto onemocnění může narušit významně metabolické procesy v těle, tedy i skladbu a funkci hydrolipidového filmu pokožky.[2] „Jsem moc ráda, že na český a slovenský trh můžeme uvést novinku, která nepříjemné stavy pokožky efektivně řeší a přináší úlevu. Věřím, že Cold Cream Mousse si zamilují i ti, kteří preferují krémy lehčí. Na formuli tým laboratoří GERnétic ve Francii pracoval několik let. Jeho textura je doslova návyková a při styku s pokožkou se dostavuje nejen pocit zklidnění, ale také smyslového potěšení,“ komentuje Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka firmy LK SERVIS, která francouzskou kosmetickou značku GERnétic v Česku a na Slovensku zastupuje.

Suchou, křehkou a atopickou pokožku trápí nejrůznější projevy podráždění, diskomfortu, zarudnutí, olupování. Taková pokožka je zranitelná a hůře čelí vnějším patogenům. Často ji provází alergie a ekzémy. Cold Cream Mousse posiluje přirozenou obranyschopnost oslabené pleti. Vytváří na jejím povrchu štít, jenž odráží agresivní vnější vlivy. Redukuje pocity nepohodlí. Vyvažuje přirozené fyziologické funkce a vyživuje kožní buňky. Zklidňující účinek nastupuje brzy po nanesení. Uživatelům přináší nebývalý komfort.

Aktivní látky: Skvalen a betaglukan
Hlavními aktivními látkami jsou skvalen a betaglukan. Skvalen je přirozenou složkou lidského kožního mazu a hydrolipidového filmu. Jedná se o multifunkční aktivní složku, která má intenzivní hydratační, změkčující a zklidňující účinky. Pomáhá omezovat ztrátu vody a navrací pokožce vláčnost, měkkost, pružnost a zářivost. Betaglukan stimuluje tvorbu kolagenu, pleť zvlhčuje a zklidňuje. Je také fotoochranným prostředkem a urychluje hojení.

Lehká pěnová textura
V laboratořích GERnétic si uvědomují, že mnohé ženy nemají rády mastné textury krémů, ale přesto požadují dokonalou ochranu a péči o pleť. Proto vyvinuly zcela ojedinělý a specifický přípravek. „Cold Cream Mousse se vyznačuje unikátní texturou. Základ formule tvoří maličké polštářky modifikovaného škrobu, které jsou nasycené vodou. Přípravku to dává pěnovou texturu, která na pleti taje a mění se v hedvábný krém. Zanechává na povrchu pokožky ochranný film bez zatížení. Dokonalá nadýchaná a vzdušná konzistence bude jistě zmíněným klientkám velmi vyhovovat. Určitě ocení na pokožce dlouhodobý příjemný a hebký pocit,“ uvádí Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. Krém je jemně parfemovaný. Ve vonné kompozici lze vnímat tóny svěžích konvalinek, jasmínu a elegantního santalového dřeva. Krém může fungovat také jako denní báze pod make-up. Líčení udržuje v dobré kondici a zabraňuje tvorbě nevzhledných suchých map.

Klinická studie potvrzuje účinnost
Přípravek byl podroben klinickým testům *), kterých se zúčastnilo 20 žen a mužů ve věku od 19 do 57 let s citlivou pokožkou (polovina z nich měla zarudnutí pleti), v nichž se potvrdilo, že velmi dobře redukuje podráždění pleti, její zarudnutí, přispívá ke zvýšení odolnosti pokožky, odstraňuje nepříjemné pocity pálení a svědění a osvěžuje. „Mnozí respondenti potvrdili, že cítili úlevu okamžitě po aplikaci Cold Cream Mousse. Žádoucí účinky se do týdne dostavily u všech zúčastněných. Pozitivně byla hodnocena decentní parfemace i chladivá nadýchaná textura přípravku,“ vysvětluje Alena Kimlová.

*) Cold Cream Mousse:
95 % Přípravek zklidňuje pokožku.
90 % Přípravek zklidňuje svědění.
95 % Přípravek snižuje pocity napjatosti pokožky.
90 % Přípravek snižuje zánět.
85 % Přípravek zklidňuje mravenčení.
86 % Produkt redukuje zarudnutí.
95 % Moje pleť je pohodlnější.
*Výsledky získané po 1 měsíci aplikace

Vhodný po estetických zákrocích
Cold Cream Mousse najde uplatnění také jako zklidňující pečující prostředek po estetických zákrocích, jako jsou fyzikální i chemické peelingy, ošetření dermarollerem a derma perem, pulsním světlem či laserem. Velmi dobré výsledky přináší také po mezoterapii, mikrojehličkování, výplni vrásek kyselinou hyaluronovou nebo botulotoxinem či po liftingu obličeje nitěmi. Při pravidelné aplikaci krému na postižená místa dojde rychle ke zklidnění, uspíší se hojivé a regenerační procesy v kůži, barevný tón pleti se začne záhy vyrovnávat.

Ve společnosti dalších specialistů na citlivou pokožku
K prohloubení zklidňujícího účinku je vhodné přípravek Cold Cream Mousse kombinovat s ampulkovou péčí Sensi Boost a krémem Vasco. Sérum Sensi Boost posiluje přirozenou obranyschopnost a působí na protizánětlivé markery. Vasco vyvažuje povrchovou mikrocirkulaci a přispívá k lepšímu přenosu aktivních složek.

Doporučená MOC: 2 228 Kč / 50 ml

Zdroj a foto: www.gernetic.cz
[1] Kiiski, V., Salava, A., Susitaival, P., Barnhill, S., Remitz, A. and Heliovaara, M. (2022), Atopic dermatitis in adults: a population-based study in Finland. Int J Dermatol, 61: 324-330. https://doi.org/10.1111/ijd.15912
Farage M. A. (2019). The Prevalence of Sensitive Skin. Frontiers in medicine, 6, 98. https://doi.org/10.3389/fmed.2019.00098
[2] Spick, M., Longman, K., Frampas, C., Lewis, H., Costa, C., Walters, D. D., … Bailey, M. (2021). Changes to the sebum lipidome upon COVID-19 infection observed via rapid sampling from the skin. EClinicalMedicine, 33, 100786. doi:10.1016/j.eclinm.2021.100786

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *