Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Chytrý odvlhčovač Tesla Smart Dehumidifier XL pomůže zlepšit ovzduší v domě

Příliš vlhký vzduch je živnou půdou plísní škodlivých pro naše zdraví. Společnost Witty proto doplnila do své nabídky zařízení inteligentní domácnosti odvlhčovač Tesla Smart Dehumidifier XL, který pomůže v boji proti vlhkosti a plísním v domech i bytech. Díky řadě chytrých funkcí se navíc o samotné odvlhčování nemusíte příliš starat.

Tesla, která se zaměřuje na produkty chytré domácnosti, přidala do svého portfolia chytré odvlhčovače vzduchu. Rozšířila tak svou produktovou kategorii péče o vzduch.

Chytrý odvlhčovač vzduchu Tesla Smart Dehumidifier XL je se svým maximálním odvlhčovacím výkonem 12 litrů za den vhodný i do prostor s velmi vysokou relativní vlhkostí vzduchu. Nová technologická vychytávka zbaví vlhkosti místnosti s plochou až do 40 m2. Zásobník na vodu pojme vodu až do objemu 3,2 litru. Jakmile dojde k naplnění nádržky odvlhčovače, zařízení automaticky zastaví kompresor i ventilátor a indikátorem na ovládacím panelu nebo v aplikaci dává vědět, že je nutné vodu vylít. Pokud je zajištěný odvod vody vypouštěcí hadicí, může odvlhčovač pracovat nepřetržitě, resp. bez přerušení podle nastaveného časového plánu.

Zásadní předností chytrého odvlhčovače Tesla Smart Dehumidifier XL je možnost jeho ovládání nejen prostřednictvím přehledného ovládacího panelu s displejem, ale také přes mobilní aplikaci Tesla Smart, která je k dispozici pro telefony s Androidem a iPhony. S pomocí aplikace Tesla Smart se zvlhčovač připojí k domácí Wi-Fi síti a k internetu, takže je možné zařízení ovládat a kontrolovat jeho stav kdykoli a odkudkoli. K ovládání odvlhčovače lze využít i hlasové asistenční služby Google Assistant a Amazon Alexa.

Tesla Smart Dehumidifier XL nabízí tři úrovně intenzity odvlhčování a také tři režimy ventilátoru. Díky vestavěnému filtru je ze zařízení vyfukován nejen odvlhčený, ale také čistý vzduch. Filtr je nutné vyměnit po každých 2200 hodinách provozu, na což upozorní indikátor na ovládacím panelu i oznámení v aplikaci Tesla Smart. Odvlhčovač Tesla Smart Dehumidifier XL také pravidelně kontroluje únik chladiva, opožděným startem chrání kompresor před nadměrným opotřebením a pokud by snad došlo k zamrznutí výparníku, teplotní čidlo zajistí jeho automatické odmrazení.

Se svým jednoduchým designem zapadne Tesla Smart Dehumidifier XL do každé domácnosti, kde bude spolehlivým pomocníkem pro zachování zdravého ovzduší. Výrobce myslel i na rodiny s dětmi, proto je odvlhčovač vybavený dětskou pojistkou, která zabrání nechtěnému přepínání.

Proč je nadměrná vlhkost špatná
Optimální míra relativní vzdušné vlhkosti je mezi 40 až 60 % – sušší ani vlhčí vzduch není pro lidský organismus příznivý. Příliš suchý vzduch ztěžuje dýchání a způsobuje kašel či pálení očí, zatímco vlhký vzduch podporuje tvorbu plísní a má destruktivní vliv na nábytek a další vybavení domácnosti. Plísně ohrožují především děti a starší lidi, jejichž organismus se jim nedokáže účinně bránit.

Jak poznat nadměrnou vlhkost?
Relativní vlhkost měří běžné domácí meteostanice nebo vlhkoměry, ale spolehlivým indikátorem jsou také neustále zevnitř orosená okna a vlhnoucí omítka na zdech, kterou často vídáme ve starších, nedostatečně izolovaných domech. S vysokou vlhkostí trpí také dřevěné podlahy, nábytek a textilie.

Jak s vlhkostí bojovat?
Základem je pravidelné větrání, ale to mimo letní sezónu zpravidla nelze účinně zajistit. Současně je nutné pátrat po příčině zvýšené vlhkosti, kterou může být například výměna dřevěných oken za plastová, která sice dobře těsní, ale společně s únikem tepla zamezí i cirkulaci vzduchu. Potíže s vlhkostí se objevují také v místnostech sousedících s nevytápěnými chodbami či komorami.

Nejen v období, kdy nelze nepřetržitě větrat, představují účinnou pomoc elektrické odvlhčovače. Ty fungují na principu nasávání vlhkého vzduchu, jeho přemražení a následném rozpuštění zmrazené vody do zásobníku. Odvlhčovač připojený na internet a ovládaný prostřednictvím mobilní aplikace umožní vzdálené zapnutí či vypnutí přístroje, usnadní nastavení časového plánu odvlhčování a třeba také včas oznámí, že je nutné vylít plný zásobník na vodu nebo vyměnit vzduchový filtr.

Chytrý odvlhčovač Tesla Smart Dehumidifier XL lze zakoupit na e-shopu Tesla Smart, stejně jako u vybraných partnerů, a to za doporučenou cenu 5 999 Kč.

Zdroj a foto: Tesla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *