Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityJídlo a pití

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí

V sobotu 2. července se na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech připíjelo s šampaňským domem Moët & Chandon na projekt Patron dětí Nadace Sirius. Luxusní prostor Moët Lounge, na terase hotelu Thermal v Karlových Varech, od 13 hodin hostil hvězdy Mezinárodního filmového festivalu na oblíbené filantropické iniciativě „Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek na dobrou věc“. Úvodního přípitku se symbolicky ujal Pavel Zuna, patron projektu Patron dětí Nadace Sirius, a hostitel akce Ján Kotúč, country manažer Moët Hennessy CZ, kteří vyzvali prezidenta festivalu Jiřího Bartošku a slavné herečky Janu Plodkovou a Elišku Křenkovou, aby svými podpisy zahájili rituální podepisování láhve Moët & Chandon. Po této dobročinné akci se návštěvníci festivalu užili volně přístupný koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.  

Mezi známými osobnostmi nejen filmového světa, které si přišly připít na dobrou věc, nechyběly talentované herečky Hana Vágnerová, Jitka Schneiderová, Petra Nesvačilová, Iva Pazderková, Lenka Vlasáková, Alena Doláková, Alena Mihulová, herec Jan Dolanský, filmový producent Kryštof Mucha, hudebník Karel Havlíček, modelky Denisa Dvořáková, Kateřina Sokolová, Veronika Kašáková nebo filmová režisérka Helena Třeštíková a mnoho dalších.

U hollywoodských hvězd je „Přípitek na dobrou věc“ tradičním rituálem. Je známý například z udílení Zlatých glóbů v Los Angeles. Jedná se o filantropickou iniciativu, kterou do festivalového života v Karlových Varech tradičně přináší oficiální šampaňské filmového festivalu Moët & Chandon.

Navštivte Moët lounge a připijte si na dobrou věc také
Projekt během celého filmového festivalu mohu podpořit i sami návštěvníci festivalu a filmoví fanoušci, kteří si během festivalového týdne po vzoru slavných herců vychutnají v Moët Lounge na terase hotelu Thermal v Karlových Varech šampaňské Moët Impérial. Každé zakoupení elegantní lahvičky Moët Mini (20 cl) přinese projektu Patron dětí počet korun odpovídající počtu ročníků MFF KV, tedy 56 Kč. Přispět mohou hosté také kreditní kartou u platebního kiosku umístěného uvnitř Moët lounge.

O projektu Patron dětí
Výtěžek z letošní dobročinné akce poputuje na charitativní projekt Patron dětí, jehož smyslem je pomáhat zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky a nově také dětem z rodin, které k nám vyhnala válka z Ukrajiny. Díky tomuto projektu, který byl založen Nadací Sirius v roce 2017, dostávají prostor příběhy děti, kterým v životě nepřálo štěstí. Skrze veřejnou sbírku na patrondeti.cz si může každý dárce vybrat, které dítě konkrétně podpoří a zvolit si výši svého dobročinného příspěvku. Pomocí těchto peněžních darů tak může nadace naplňovat malé i velké potřeby dětí z celé České republiky, ať už jde výtěžek na zájmové kroužky, školní obědy, nové kolo nebo speciální zdravotní rehabilitaci. Další výhodou tohoto projektu je, že každá vybraná koruna se dostane přímo ke konkrétnímu dítěti a ani zlomek vybraných peněz nemusí jít na provoz projektu. Skrze projekt Patron dětí již bylo úspěšně vybráno přes 81 milionů korun na podporu 8472 příběhů konkrétních dětí.

Svět filmu za doprovodu šampaňského Moët & Chandon 
Moët & Chandon se stalo filmovým šampaňským od samého počátku existence Hollywoodu. Od třicátých let bylo přítomno u více než stovky filmů. Po téměř dvě desetiletí je toto nejoblíbenější šampaňské na světě také oficiálním šampaňským Zlatých glóbů a Cen americké filmové akademie. Moët & Chandon založil tradici červeného koberce ve světě kinematografie a nechybí při celosvětově významných filmových premiérách a mezinárodních filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a San Sebastianu. V České republice je nerozlučně spjato s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.

Zdroj a foto: Moët & Chandon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *