Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíSportZábava

Léto na Valašsku: kurz pečení frgálů, sebekoučink, triatlonový kemp i Týden kultury

Jako na konci světa, daleko od všech starostí, právě tak si budete připadat při pobytu ve Velkých Karlovicích, v kouzelné valašské vesnici na hranicích se Slovenskem. Kopce poseté ovečkami a roubenkami, mezi nimiž procházíte k rozhlednám, ale také luxusní wellness svět ukrytý v Resortu Valachy, a především spousta zajímavých akcí. Co byste řekli na to naučit se péct pravé valašské frgály nebo pizzu, dopřát si sebekoučink s mistrem ve svém oboru Marianem Jelínkem, ochutnat triatlon s Petrem Vabrouškem, anebo si dopřát Týden kultury s věhlasnými českými herci?

Vydejte se na unikátní kurz pečení frgálů!
Resort Valachy je jedním z mála míst na Valašsku, kde vyrábějí pravé valašské frgály. A také se tu rádi podělí o zkušenosti s jejich výrobou na speciálním kurzu pečení. Pravé frgály vás naučí péct zkušené pekařky Resortu Valachy v hotelu Galik. Během necelých tří hodin získáte nové dovednosti, dozvíte se více o tomto typickém valašském koláči, a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si také společně spoustu zábavy. Pravidelných kurzů (v úterý a neděli) se můžete zúčastnit po celé léto a jsou určeny dospělým i dětem starším 4 let. Naučíte se, jak se frgál vyrábí – od chystání těsta a náplně až po upečení. Kromě nové kuchařské dovednosti si pak odnesete také vlastnoručně vyrobený frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského a hlavně – nové zážitky. Více informací zde.

Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem
Hledáte nové výzvy a rádi byste vyzkoušeli triatlon? Nebo jste mu už propadli a chcete se zdokonalit, posunout své možnosti či načerpat užitečné informace o tréninku, přípravě na závody či výživě? Ve Velkých Karlovicích pořádají 3. – 6. 8. triatlonový kemp pod vedením nejúspěšnějšího českého Ironmana Petra Vabrouška a vás čeká dvoufázová příprava ve všech disciplínách triatlonu. Účast na kempu můžete využít jako přípravu a závěrečné vyladění pro účast na závodech VALACHY MAN (5. – 6. 8.), anebo na závodě světové série Ironman. Po dobu trvání kempu vám bude dělat zázemí Spa hotel Lanterna, do jehož relaxačního centra L-Spa máte neomezený vstup, stejně jako do nedalekého Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness. Více informací zde.

Sebekoučink s Marianem Jelínkem
Čím se nejlepší liší od průměrných? Co rozhoduje o dosažení špičkových výkonů? Jak se připravit na nejlepší výsledky? Osvojte si techniky těch nejlepších, naučte se skvěle koučovat sami sebe a dostaňte se tam, kde toužíte být. Špička v oboru osobnostního rozvoje, Marian Jelínek, vás 10. – 13. 7. ve Velkých Karlovicích provede metodami sebekoučinku, které se u něj učí vrcholoví sportovci i manažeři (spolupracoval s Jaromírem Jágrem, nyní s Karolínou Plíškovou). Celkové mindfullness pak podpoří také komorní a klidné prostředí Spa hotelu Lanterna, kde se můžete po společném programu oddat relaxaci v L-Spa, dopřát si uvolňující masáž, skvělou gastronomii a termální bazény či saunové rituály v blízkém Wellness Horal. Utřídit si myšlenky i „restartovat“ hlavu vám jistě pomůže také procházka na čerstvém horském vzduchu na značených trasách pro turisty i běžce, jimiž jsou okolní neporušené lesy CHKO Beskydy protkány. Více informací zde.

Kurzy pečení pizzy (nejen) pro děti
Výbornou domácí pizzu vás naučí péct v Bistru Razula ve Velkých Karlovicích. Na kurzu se naučíte výrobu pizzy – od chystání těsta až po práci s ním včetně nahazování, ale i přípravu vlastního rajčatového základu. Ozdobit si ji budete moci dle vlastní chuti surovinami, které k pizze neodmyslitelně patří. Kurz se koná v létě vždy v pondělí a je určen dospělým i dětem starším 4 let. Kromě nových zážitků a dovedností si z kurzu odnesete vlastnoručně vyrobenou pizzu, certifikát o přijetí do cechu pekařského a spoustu zábavy. Kurzem vás provede samotný šéfkuchař Bistra Razula Josef Tydlačka. Více informací zde.

Týden kultury přiveze na Valašsko Stašovou, Vydru, Hrušínského i Duška
Devět divadelních představení během sedmi dnů v netradičním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd: takový bude 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se uskuteční 18. až 24. 8. ve Velkých Karlovicích, a jehož výtěžek věnuje pořádající Resort Valachy na dobročinné účely. Festival zahájí legendární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. V dalších dnech se mohou diváci těšit na Simonu Stašovou a Ladislava Freje v romantické komedii Na Zlatém jezeře. Malé Divadlo Komedie do Velkých Karlovic přiveze představení 1+1=3 a poprvé se představí spolek Pantheon s komedií Benátky pod sněhem v hlavní roli s Mírou Noskem. Uskuteční se i dvě představení pro děti a zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, který se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. V údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna bude opět vztyčeno cirkusové šapitó, kolem něhož vznikne párty zóna s občerstvením, posezením pod širým nebem a živou muzikou. Hosté ubytovaní ve Spa hotelu Lanterna mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj. Více informací zde.

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Zdroj a foto: www.valachy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *