Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

10 tipů, jak se zabalit na cesty

S nadcházejícím letním obdobím přichází také čas výletů nejen po Česku, ale i do zahraničí. S cestováním jde ruku v ruce balení. Ne každý z nás je fanouškem plánovaného balení s přehledným uspořádáním předmětů v zavazadle. Proto přinášíme 10 tipů, jak se efektivně zabalit, nic nezapomenout, a to všechno za několik málo okamžiků. Výběrem správných zavazadel jsme se inspirovali ve Fashion Arena Prague Outletu.

Obal na doklady
Malá kapsa nebo pouzdro na ty nejpotřebnější dokumenty je rozhodně praktickým pomocníkem. Můžete tam dát pas, letenky či ostatní důležité věci. Navíc máte jistotu, že při jejich kontrole nebudete lovit doklady v batohu, ale budete je mít všechny pohromadě. Doporučujeme obal uložit do oddělené přihrádky, abyste ho měli vždy po ruce.

Láhev na pití
Při dlouhé cestě je potřeba myslet na hydrataci. Pokud ale cestujete letadlem, nemůžete si přes bezpečnostní prohlídku vzít tekutinu nad 100 ml. Proto si přibalte prázdnou flašku, kterou po kontrole naplníte vodou. Navíc také ušetříte přírodu o jednorázovou pet láhev.

Uložení notebooku
Pokud potřebujete během cesty svůj notebook, zvolte takový typ zavazadla, který ho ochrání před případným zničením. Je dobré vybrat batoh či kufr, který má polstrovanou či vyztuženou kapsu na laptop. Navíc počítač kdykoliv pohodlně vytáhnete. Nezapomeňte si vzít nabíječky ke všem vašim elektronickým zařízením.

Kosmetika
Pro příruční kufry jsou tekutiny velice omezeny, a to nejen prostorem, ale hlavně bezpečnostními opatřeními. Své kosmetické výrobky tedy nechte doma a vemte si jejich menší balení. Někteří výrobci prodávají celé cestovní sady nebo malé lahvičky pro přelití vašich oblíbených produktů. To vše je potřeba uložit do průhledného uzavíratelného obalu. Ten si dejte na vrch obsahu kufru, abyste ho při kontrole měli hned po ruce.

Tip: Kufr Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 8299 Kč, outletová cena 4149 Kč. Kufr Samsonite, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 12729 Kč, outletová cena 8910,3 Kč. Kufr American Tourister, obchod Samsonite, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4099 Kč, outletová cena 2869,3 Kč. Kufr Samsonite, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4199 Kč, outletová cena 2939,3 Kč.

„Možná to budu potřebovat…”
Vzali byste si s sebou zimní bundu, ikdyž je červen a jedete k moři, jen kdyby náhodou začalo sněžit? To je samozřejmě přehnaný příklad, ale často si na cesty bereme věci, které za celý pobyt nevyužijeme ani jednou. Proto vybírejte jen to nejpotřebnější s ohledem na destinaci, kam jedete. Při pobytu v hotelu není potřeba si brát například ručník, protože vám ho poskytne ubytovatel. Abyste si systematicky vybrali, co si vezmete s sebou, sestavte si seznam věcí. Zaručí vám také, že nic potřebného nezapomenete.

Bez papírů
Ušetřením potřebného místa dosáhnete také eliminací papírových dokumentů. Pokud to jen jde, stáhněte si letenky a další vstupenky do svých telefonů. Budete je mít tak vždy po ruce a ušetříte místo v zavazadle.

Rolování oblečení
Pokud oblečení místo skládání srolujete, ušetříte mnoho místa. Mezi jednotlivými kusy nebude tolik vzduchu. Navíc můžete takto srolovat každý kus oblečení – džíny, tričko i třeba ponožky. Tato metoda je velice přehledná, můžete si zabalit do jedné role celé outfity, jednotlivé kousky tak máte a nemusíte ztrácet čas jejich kombinování. Navíc se díky rolování oblečení nepomačká a není potřeba ho po vybalení žehlit. Zároveň pokud si povezete křehký suvenýr z vaší dovolené, můžete ho do oblečení také zabalit, aby se nezničil.

Metoda knihy
Tento způsob spočívá v tom, že pevnější věci dáte na okraj vašeho kufru, stejně jako pevný obal knihy. Do vnitřku dáte jemnější anebo křehké předměty. Jsou tak chráněny před zmačkáním nebo poškozením. Kufr naplňte tak akorát, aby se uvnitř věci hýbaly co nejméně, ale zároveň se nemačkaly. Takže už žádné sezení na kufru, aby se dal zavřít.

Tip: Chladící box Potten&Pannen–Staněk, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1090 Kč, outletová cena 872 Kč. Taška Calvin Klein, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4490 Kč, outletová cena 3140 Kč. Kufr Samsonite, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2699 Kč, outletová cena 1889,3 Kč. Batoh Superdry, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1590 Kč, outletová cena 1113 Kč. Batoh Lacoste, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3599 Kč, outletová cena 2159 Kč.

Každý milimetr
Zejména při cestě jen s příručním zavazadlem se hodí doslova každý kousek místa, který můžete prakticky využít. Kupříkladu vnitřek bot můžete vyplnit ponožkami nebo nabíječkami, stejné využití mají kraje kufru i postranní kapsy batohu.

Jak vybrat zavazadlo
Nad výběrem kufru či batohu je dobré se zamyslet nad způsobem jeho využití. Pokud půjdete na outdoorovou cestu, určitě si nevezmete kufr na kolečkách. Naopak na prodloužené letecké víkendy se vám bude hodit malý příruční kufřík na čtyřech kolečkách, díky nim se vám bude se zavazadlem dobře manipulovat. Ruku v ruce s hezkým designem jde i vnitřní uspořádání. Výrobci nabízí mnoho způsobů, jak je úložný prostor koncipován – zda má přídavnou kapsu na notebook anebo jak jsou rozděleny jednotlivé části. Skvělými doplňky jsou zámek se systémem TSA, který letištní kontrola lehce odemkne, aniž by ho zničila nebo jmenovka na kufr.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *