Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Anglický herec a moderátor Martin Clunes zamíří vstříc divočině na TV Spektrum

Lásku k přírodě a objevování měl vždycky v krvi. Přitom se Martin Clunes svým oficiálním povoláním této své zálibě vždy spíš vzdaloval. Stal se hercem, moderátorem a komikem. Jeho náplní práce se tudíž stalo hraní na prknech, která znamenají svět nebo před kamerou. Díky dokumentární minisérii Americké ostrovy s Martinem Clunesem však mohl svůj koníček skloubit s prací a vydat se vstříc dobrodružství v divočině, kde prozkoumával zapomenutá místa. A protože byl úspěšný, natočil ještě další pokračování v Austrálii a Tichomoří. Díky TV Spektrum budete mít možnost vidět všechny díly od 11. července.  

Martin Clunes je herec, dabér, režisér, komik a moderátor, který má za sebou významnou hereckou kariéru zejména v britské verzi seriálu Doktor Martin, objevil se také v epizodě slavného seriálu Doktor Who nebo v sitcomu No place like home. Zásadní místo v jeho kariéře však zabírá dokument Martin Clunes: Člověk a pes, kde mohl zúročit svoji bezednou lásku ke psům a zvířatům obecně. Dokument byl velmi divácky úspěšný, proto se rozšířil o další vyprávění s názvem Tajný život psů, které si zasloužilo pokračování na téma koček a dokonce dětí.

Co se týče lásky ke zvířatům a přírodě, není Martin Clunes žádný troškař. Je majitelem obrovské farmy poblíž Beaminsteru v Anglii, která se rozkládá na 130 akrech půdy. Žije zde společně se svojí manželkou, se kterou zde vychoval dceru. Jejich rodina je ale daleko početnější. Vlastní totiž ještě čtyři psy, dvě kočky, čtrnáct koní a kuřata.

Možná právě natáčení dokumentů Tajný život dal vzniknout prvotní myšlence o realizaci dokumentární minisérie o dobrodružném cestování po ostrovech rozesetých po celém světě, kam se lidská noha jen tak nedostane. Kvůli natáčení Clunes absolvoval fantastickou cestu po amerických ostrůvcích, při které zdolal na deset tisíc mil od východu na západ. Některá místa, která navštívil dokonce nemají žádné jméno, ukrývají tajemství a vlastní historii a ukazují Ameriku ze zcela nového úhlu.

Další místo, kam se televizní diváci díky Clunesovi dostanou, bude Austrálie. Ve třech dílech navštíví 16 ostrovů z 8 tisíc. Objeví zapomenutá zákoutí, setkají se s Robinsonem Crusoe a nasají specifický životní styl místních obyvatel.

Nejdál však diváky Clunes dostane až na ostrovy v Tichomoří. Clunes si jako milovník zvířat užije jejich pozorování na Galapágách, setká se s místními kmeny a zdolá jednu z mnoha místních sopek. Diváci se zkrátka budou mít na co těšit.

Od 11. července v 18 hod budete mít možnost sledovat Americké ostrovy s Martinem Clunesem. 15. července v 18 hod poběží Australské ostrovy s Martinem Clunesem a 20. července v 18 hod Tichomořské ostrovy s Martinem Clunesem. Vše sledujte na televizní stanici TV Spektrum.

Zdroj a foto: AMC Networks International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *