Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Ledové kávové drinky – Tohle je in…stantní káva

Léto a prázdniny doslova vyzývají k experimentování. Třeba s kávou a ledem a… To už záleží na vás. Míchané drinky s instantní kávou jsou nový trend. Perfektně vypadají i chutnají, a hlavně jsou jednoduché na přípravu. Nabízejí osvěžení, energii a relax v jednom. Můžete zkoušet různé druhy limonád nebo ovocných šťáv, (ne)mlék a přidávat i alkohol.

Inspirujte se vybranými recepty s instantními novinkami Jacobs – s jemnější Jacobs Velvet Crema, která je vyráběna ze světleji pražených zrn a nabízí velice jemnou, vyváženou chuť a bohatou pěnu, nebo Jacobs Intense, která naopak vyniká plnou a intenzivní chutí s neodolatelným aroma díky tmavšímu stupni pražení kávových zrn. Více na www.kavajacobs.cz/recepty. Je léto, míchejte a bavte se!

ORANGE INSTATONIC
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Intense
100 ml tonicu
100 ml pomerančové limonády
1/8 limetky
Led

Postup:
Sklenici naplňte ledem, přilijte tonic a následně pomerančovou limonádu. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu tonicu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Intense. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

FRUITY VELVET SMOOTHIE
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Crema
200 ml rostlinného mléka*
2 cl ovocného sirupu (malina/jahoda/mango)
Led

Postup:
Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Crema, přilijte rostlinné mléko a ovocný sirup. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kousky čerstvého ovoce.

*Kravské mléko se při smíchání s ovocnými sirupy, které obsahují kyselinu citrónovou, může srazit.

RASPBERRY INSTATONIC
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Intense
200 ml tonicu
2 cl malinového sirupu
1/8 limetky
Led

Postup:
Sklenici naplňte ledem, přilijte malinový sirup a následně tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu tonicu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Intense. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Přidejte šťávu z limetky. Ozdobte čerstvými malinami a servírujte.

ICED CAPPUCCINO CARAMEL
Suroviny:
1 sáček Jacobs Cappuccino Caramel
50 ml horké vody (85°C)
Led

Postup:
Vysypte obsah sáčku Jacobs Cappuccino Caramel do hrnečku. Přilijte trochu horké vody a důkladně zamíchejte. Doplňte hrnek ledem a zamíchejte.

VANILLA VELVET SMOOTHIE
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet
200 ml vanilkového (sójového) mléka
Špetka mleté skořice
Led

Postup:
Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet, špetku mleté skořice a přilijte vanilkové (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte kouskem skořice.

COFFEE SPRITZ VODKA/GIN
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Krönung
150 ml tonicu
4 cl vodky/ginu
Led

Postup:
Sklenici naplňte ledem a přilijte tonic. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Krönung, přilijte vodku/gin a důkladně protřepejte. Nalijte přes sítko do sklenice s tonikem. Ozdobte kouskem limetky a servírujte.

ORANGE/MANGO COFFEE
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema
200 ml pomerančového/mangového džusu
Led

Postup:
Sklenici naplňte ledem a přilijte pomerančový nebo mangový džus. Do šejkru přidejte pár kostek ledu, trochu džusu a dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema. Vše důkladně protřepejte a přilijte do sklenice. Ozdobte kouskem čerstvého ovoce a servírujte.

COCOA VELVET SMOOTHIE
Suroviny:
2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema
200 ml (sójového) mléka
2 lžičky instantního kakaa
Led

Postup:
Šejkr naplňte do poloviny ledem, přidejte dvě lžičky instantní kávy Jacobs Velvet Gold Crema a dvě lžičky instantního kakaa, přilijte (sójové) mléko. Vše důkladně protřepejte. Nalijte spolu s ledem do sklenice a ozdobte špetkou kakaa.

Eko tip:
Jako šejkr můžete používat prázdnou sklenici od instantní kávy Jacobs a místo skleničky zase obal menšího balení. Tak recyklujme!

Zdroj a foto: www.kavajacobs.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *