Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Dáme market slaví mezinárodní den zmrzliny. Češi nejvíce ujíždí na karamelové!

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina, lahodný mražený dezert, který si Češi rádi objednávají až k domovním dveřím. Podle dat společnosti Dáme jídlo se nárůst objednávek mezi roky 2020 a 2021 vyšplhal až k 80 %. 17. července slavíme Mezinárodní den zmrzliny – připravte si k této příležitosti domácí arašídové nanuky, anebo si objednejte lahodnou zmrzlinu rovnou domů.

Věděli jste, že největší zálibu ve zmrzlině mají lidé v Praze? V těsném závěsu je Středočeský a Moravskoslezský kraj, vyplývá to ze statistik společnosti Dáme jídlo. Již tři roky po sobě u Čechů v objednávkách vítězí karamelová příchuť, hned za ní je čokoládová. Méně oblíbenou příchutí je kupodivu vanilková a čtvrtou příčku obsadila jahodová. Nejsme ani žádní troškaři, nejvíce nám chutná velká točená zmrzlina, kterou nejčastěji objednáváme od velkých fast foodových řetězců. Dalším zajímavým trendem jsou rovněž kelímkové zmrzliny, které si stále více získávají oblibu zákazníků. Nejprodávanějšími produkty se staly Ben&Jerry’s Coockie Dough a Magnum Ruby.

Zmrzlina patří mezi nejoblíbenější dezerty po celém světě, proto si také zasloužila svůj mezinárodní den, který spadá na 17. července. Její popularitu dokládá i zájem Čechů, kteří ji každoročně zkonzumují více a více. Podle dat Dáme jídlo vzrostl nárůst objednávek mezi roky 2020 a 2021 téměř o 80 %. Bezesporu je jedním hlavních důvodů pandemický rok, kdy jsme si točenou i kelímkovou pochoutkou rádi zpestřovali období karantény.

Taky jste ze všeho toho čtení dostali chuť na zmrzku, ale nechce se vám do obchodu? Nevadí, na Dáme market na vás nyní čekají vybrané zmrzliny až s 39% slevou. Objednávat můžete přímo na stránkách Dáme market: https://www.damemarket.cz/.

Recept na 4 domácí arašídové nanuky
Kdyby vás omrzelo objednávání online, zkuste si připravit jednoduché domácí nanuky, podle influencerky Viktorie Hrazdílkové. Za pár minut je máte v mrazáku a horký letní den je zachráněn!

Suroviny:
160 g polotučného tvarohu
1 lžíce arašídového másla
čekankový sirup
Na polevu: 100 g kvalitní hořké čokolády, lžíce kokosového oleje
Na ozdobu: arašídy

Postup:
V misce smíchejte tvaroh, arašídové máslo a čekankový sirup (při doslazování volte množství, jaké vám vyhovuje – my jsme dali 2 velké lžíce čekankového sirupu). Směs rovnoměrně vlijte do formiček na nanuky a dejte zmrazit na zhruba 30 min (tady záleží, jak výkonný mrazák máte). Nakonec rozpusťte hořkou čokoládu s kokosovým olejem (díky kokosovému oleji bude poleva krásně lesklá) a nanuky do polevy namočte. Poleva okamžitě ztuhne a pro efekt můžete, stejně jako my, nanuky ještě postříkat čokoládou a posypat arašídy.

Zdroj a foto: Blog Dáme jídlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *