Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Šumivé opojení v Lot of Wine

Vinný bar Lot of Wine najdete v samém srdci Prahy, v uličce Týn. Jádro nabídky tvoří vína z organického vinařství Domaine de Bonaguil v jihozápadní Francii. Není náhoda, že právě tato vína jsou v Lot of Wine zastoupena nejvíce – majiteli vinic jsou Barbora a Daniel Donathovi, kteří jsou zároveň i spolumajiteli Lot of Wine. Letos své portfolio tichých vín obohatili o šumivou novinku Bulles de Bonaguil, o niž se pokoušeli několik let.

Šumivé víno se Barbora a Daniel Donathovi, majitelé vinice ve francouzské oblasti Bonaguil, snažili vytvořit delší dobu. Letos se konečně zadařilo a ve sklepích dozrál produkt, který splňoval jejich představy. Světlo světa tak tento rok spatřily první láhve Bulles de Bonaguil.

Víno je směsí odrůd Gamay a Chardonnay v poměru 1:1. Obě odrůdy se sklidily 25. srpna 2020, po zpracování zrálo víno 6 měsíců v sudu na kalech a následně ještě dalších 8 měsíců v láhvi. Výroba tedy probíhala tradiční (dříve tzv. šampaňskou) metodou (Méthode Traditionnelle). Víno není doslazované ani dosířené a je organické. Ostatně, Domaine de Bonaguil se může pyšnit certifikací organického vinařství.

Bulles de Bonaguil má velmi světlou barvu. Bublinky jsou jemné a pravidelné s hezkou perzistencí. Ve vůni se mísí maliny, lesní jahody a tóny anglických bonbonů a okvětních lístků růží. Chuť je plná, tělnatá. Zpočátku dominuje Gamay, ale Chardonnay záhy přebírá vládu s jemností a délkou, a zároveň s trochou hořkosti, která dotváří závěr.

„Bulles de Bonaguil je podle nás nejvíce atypické cuvée na světě. Řekli bychom, že jsme jediní, kdo vyrábí šumivé víno z odrůd Chardonnay a Gamay. Používáme Gamay místo Pinot Noir, které vínu dává skoro nerozeznatelnou chuť od šampaňského, přestože jsme v jihozápadní Francii místo Champagne,“ popisují manželé Donathovi.

Víno je možné ochutnat v podniku Lot of Wine po skleničce, případně si celou láhev zakoupit s sebou.

O Lot of Wine
Wine bar Lot of Wine se nachází v samém srdci Prahy, kam přináší kus Francie. Většina vín v nabídce pochází z jihozápadní Francie, část pak z vlastního vinařství Domaine de Bonaguil. Podnik se zaměřuje výhradně na menší organická vinařství, v souladu se svou vlastní filozofií. Kromě vín mohou hosté ochutnat řadu delikates od francouzských výrobců z okolí Bonaguil či obložené krekry. Za podnikem stojí Peter a Svetlana Červenkovi, kteří provozovali vyhlášenou restauraci Oliva, a Daniel a Barbora Donathovi, kteří jsou zároveň majiteli vinařství Domaine de Bonaguil.

O Domaine de Bonaguil
Vinařství leží ve výšce 230 m n. m., uprostřed lesů a luk. Filozofie vinařství staví na respektu k přírodě. Víno tak vzniká kombinací ekologického zemědělství a agrolesnictví. Vinná réva se sbírá ručně a při výrobě vína je zásah vinaře minimální, aby byla zachována jeho autentická chuť. Všechna vína z vinařství jsou certifikována jako organická. Donathovi spolupracují s uznávaným vinařem Patricem Hateau, bývalým technickým ředitelem světoznámého vinařství Pape Clément, který se o vinařství stará a svými zkušenostmi přispívá k produkci výtečného vína.

Zdroj a foto: Lot of Wine

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *