Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Játra dostávají v létě zabrat. Podpořte jejich správnou funkci pomocí ostropeřce, pampelišky či kurkumy

Věděla jste, že vše, co jíte, pijete a dýcháte se před vstupem do krevního řečiště filtruje v játrech? Játra jsou po pokožce druhým největším orgánem lidského těla a v podstatě fungují jako jeho strážci – pomáhají odstraňovat toxiny z krevního oběhu, regulují hladinu cukru v krvi, ale také ukládají významné množství vitaminů A, D, E, K a B12, železa a mědi. Dohromady mají na starosti více než 500 životních funkcí. A to už je pořádná nálož. V létě však dostávají pořádně zabrat. Smažené rychlovky na koupališti, grilování na chatě s přáteli ani dovolená u moře zdravým stravovacím návykům nenahrávají. Jak poznat, že játrům něco chybí a co pro ně můžeme udělat? Amway přináší tipy, jak játra během léta podpořit. 

Alkohol, kouření, stres, užívání velkého množství léků, sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu či nezdravý jídelníček zatěžují nejen játra, ale prakticky celý organismus. I přesto, že mají játra poměrně dobrou schopnost regenerace, se na nich tyto faktory z dlouhodobého hlediska významně podepisují. A zejména v létě zažívají zvýšený nápor. Že vaše játra nejsou v perfektním stavu nejčastěji poznáte podle déle trvajících trávicích obtíží. Projevuje se to také malátností, větší únavou, a to i velmi brzy po probuzení, bolestmi hlavy či svalů, návaly horka či chladu. Postupně se přidává žluté zbarvení kůže a očního bělma. Poruchy funkčnosti jater také často zapříčiňují noční nespavost. Jak tedy regeneraci jater napomoci?

Ostropeřec účinně detoxikuje játra
Jak jistě tušíte, játrům neprospívá alkohol, smažená a tučná jídla, uzeniny ani přesolené či slazené potraviny a nápoje, proto jejich konzumaci zkuste omezit. Dostatečný pitný režim a potraviny bohaté na síru, která slouží jako aktivátor jaterní enzymů, jsou v tomto ohledu klíčové. Najdete ji v tmavé listové zelenině, jako je např. kapusta, špenát nebo čekanka. Pro detoxikaci jater se také skvělé hodí ostropeřec, pampeliška, kurkuma, lněná semínka či mořské řasy.

„Kromě odlehčení jídelníčku, omezení kouření a konzumace alkoholických nápojů vsaďte na ostropeřec mariánský. Ten pomáhá odstraňovat z těla škodlivé toxiny, které se v játrech zpracovávají. Usnadňuje také trávení a podporuje samočistící schopnost organismu. Také kořen pampelišky skvěle ničí nahromaděné toxiny. Navíc podporuje tok žluče, která má vliv na tvorbu enzymů pomáhajících zpracovávat potravu z jater. Regeneraci poškozených jaterních buněk napomáhá i kurkuma,“ vysvětluje expertka na výživu ze společnosti Amway Česká republika a Slovensko Ing. Pavla Pešková Gazdíková.

Tip: Nový doplněk stravy od Nutrilite™ s ostropeřcem mariánským, kurkumou a kořenem pampelišky pomůže podpořit zdraví vašich jater. Tato kombinace rostlin pomáhá udržovat normální činnost jater a usnadňuje trávení. Výživový doplněk je rovněž obohacen o koncentrát z třešní acerola, které jsou bohatým zdrojem vitaminu C a citrusových bioflavonoidů působících v těle jako silný antioxidant. Ostropeřec mariánský se pěstuje na udržitelné farmě NutriCert™ na jihovýchodě České republiky. Doplněk stravy je bez umělých sladidel, konzervačních látek, barviv a aromat. Neobsahuje žádné složky živočišného původu, takže je vhodný také pro vegany. Snadno jej zařadíte do svého každodenního stravovacího režimu, stačí užívat jednu tabletu dvakrát denně, nejlépe při jídle. Doporučená maloobchodní cena: 1180 Kč. Více informací na: https://bit.ly/NutriliteOstropeřec

Vsaďte na ostropeřec z českých polí
Kvalita zpracovávaných ingrediencí je pro Amway vždy na prvním místě. I proto jedna z jejích značek Nutrilite™ vlastní po celém světě několik certifikovaných farem a polí, na kterých pěstuje vlastní organické suroviny. Nejinak je tomu v případě ostropeřce mariánského, který se pěstuje na certifikované farmě NutriCert™ na jihovýchodě České republiky. Rostlině se nejlépe daří v zemědělských oblastech s teplými dny, chladnými večery a mírnými letními srážkami. Sklízí se mechanicky koncem léta nebo začátkem podzimu, kdy je v semenech nejvyšší obsah živin. Semena se pak rychle očistí, usuší a zabalí, aby se v nich zachovalo co nejvíce živin. Následně se semena lisují do extrahovaných koláčů, které se rozemelou na jemný prášek, jenž se přimíchá do vašeho doplňku stravy. V průběhu výroby je několikrát testován, můžete si tak být jistá, že to, co jíte, je opravdu kvalitní, bezpečné a zcela přírodní.

O Nutrilite:
Nutrilite™ staví na pevných základech a filozofii, ve které se propojuje příroda s vědou a technologií. Toto smýšlení poprvé představil dr. Carl Rehnborg, který také v roce 1934 značku Nutrilite™ založil. Během svého více než 80letého působení na trhu značka dosáhla mnohých prvenství. V roce 1956 uvedla na trh první doplněk stravy Vitamín C získaný z čistě přírodních zdrojů. V roce 1998 se počet farem, na kterých Nutrilite™ pěstuje suroviny, zdvojnásobil a o čtyři roky později získala společnost status jediné značky vitamínů a minerálů na světě, která pěstuje, sklízí a zpracovává rostliny na svých vlastních certifikovaných organických farmách. Značku Nutrilite™ najdete ve více než 60 zemích po celém světě.

O Amway:
Společnost Amway, která celosvětově v minulém roce dosáhla obratu 8,5 miliard dolarů, je podle Direct Selling News, Global 100 světovou jedničkou mezi organizacemi přímého prodeje. Společnost byla založena ve Spojených státech v roce 1959 a od té doby nabízí produkty pro spotřebitele i podnikatelské příležitosti, a to díky síti téměř 1 milionu reprezentantů působících ve více než 100 zemích světa. Mezi klíčové značky společnosti Amway patří NutriliteTM, světová jednička v prodeji vitaminů a doplňků stravy, dále také ArtistryTM, prémiová kosmetická značka zahrnující skincare i dekorativní kosmetiku, Amway HomeTM, kompletní řada produktů do domácnosti a eSpringTM, celosvětově nejprodávanější systém na úpravu pitné vody.

Zdroj a foto: Amway

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *