Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZe života

Od Vogue k pneumatikám. Pirelli uniklo jméno fotografky, která nafotí kalendář na rok 2023

Fotografkou legendárního kalendáře Pirelli, který se dostane jen do rukou úzké skupiny lidí, bude pro rok 2023 mezinárodně uznávaná fotografka Emma Summerton. Podle informací ANSA (hlavní italské tiskové agentury) již bylo zahájeno focení a Summerton se tak stala pátou ženou, která se při tvorbě slavného kalendáře postavila za objektiv.

Po roční pauze, kterou kalendář Pirelli zažil v roce 2021 z důvodu pandemie, opět vjíždí do zajetých kolejí. Loňské vydání kalendáře, které nafotil rockový zpěvák Bryan Adams a zachytil v něm velká jména hudebního světa, se setkalo s velkým ohlasem a velké naděje jsou vkládány i do letošního, 49. vydání.

Jeho fotografka se zařadí do velké čtyřky žen, které měly pod svou taktovkou výrobu legendárního kalendáře, vycházejícího v limitované sérii čtyřiceti tisíc kusů – Sarah Moon (1972), Joyce Tenenson (1989), Inez Van Lamsweerde (2007) a Annie Lebovitz (2000 a 2016).

Přípravy kalendáře jsou v plném proudu
O jeho hlavním tématu se však zatím pouze spekuluje, Summerton je ale známá svou autentickou a divokou kreativitou, díky níž se její módní fotografie, které fotí pro Vogue, dají považovat za umělecká díla. O hlubší rozměr fotografického umění, na který se při tvorbě kalendáře, především v posledních sedmi letech klade velký důraz, tak rozhodně nebude nouze. K tomu přispívá i fakt, že Summerton vystudovala obor fotografie na národní umělecké škole v Sydney.

Podle italské tiskové agentury ANSA proběhlo v červnu v New Yorku první focení s deseti jedinci, jejichž identita však zatím není známá. Příprava kalendáře je tak v plném proudu.

Zdroj a foto: Pirelli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *