Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Na kapačkách s angínou. Talent Juránek přesto pomýšlí v Mostě na bednu

Angína a horečka omezuje talentovaného jezdce Filipa Juránka před domácími závody v Mostě. Člen týmu Movisio Racing má přitom v rámci evropského šampionátu juniorů Yamaha R3 Cup vysoké ambice. „Chtěl bych být v top 3,“ řekne jednoznačně 17letý Juránek, který trávil několik hodin na kapačkách, aby se co nejdříve uzdravil. Po letošních výsledcích si věří oprávněně. V Itálii dojel na třetím místě a získal několik umístění v nejlepší desítce.

Seriál pro nadějné závodníky se pořádá v rámci MS superbiků. Kolem 25 jezdců bojuje na trati na identických motorkách. Rozhodují detaily a souboje probíhají většinou po celou dobu závodu. „Tohle přesně mám rád a baví mě to dost. Těší mě, že je tam tolik soupeřů,“ přiznal Juránek z Prahy, který se po pár závodech v této kategorii jezdecky posunul. A progres chce ukázat před domácím publikem v Mostě.

Jenže od pondělí se potýkám s angínou, jsem na antibiotikách a snažím se to uzdravit. Chci být na závod co nejvíce ready,“ popisoval Juránek, který byl také na kapačkách. „Chodil jsem na ně, abych dostal do sebe co nejvíce vitamínů a minerálů. Věřím, že v pátek budu už skoro na sto procent.“ Ve čtvrtek si neodpustil tradiční procházku po mostecké trati. „Svítilo sice sluníčko, ale vždycky to musím před závodním víkendem provést.“

V šampionátu pro talentované jezdce působí hodně Brazilců, Španělů nebo Italů. Atmosféra prý ale není mezi závodníky špatná. „Na trati si nic nedarujeme, ale v paddocku jsme v pohodě. Nevím o nikom, kdo měl nějaký střet s někým,“ dodal Juránek, jemuž pomáhá také Oliver König v rámci týmu Movisio Racing. „On zná všechny tratě, dává mi rady. To je pro mě velký přínos. Jsem v týmu hodně rád.

Yamaha R3 Cup se otevře v pátek tréninky, hlavní program je však v sobotu. První závod je od 11:45, druhý pak od 16:45. Diváci tak v sobotu mohou fandit dalšímu nadějnému českému závodníkovi.

Foto: Movisio Racing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *