Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Veselá pohádka jako ze života: Pohádka Jana Budaře Princ Mamánek představuje oficiální upoutávku a plakáty postav

Narozeniny Jana Budaře si vybrali tvůrci filmové pohádky Princ Mamánek ke zveřejnění oficiální upoutávky filmu. Pohádka o princi, který musel dospět v krále, je pro Jana Budaře výrazně osobním projektem, snímek totiž napsal, režíroval a hraje v něm i titulní postavu prince Ludvíka.

Díky tomu, že se Princ Mamánek už blíží do kin, zažívám jeden velký splněný sen. S každým takovým videem a upoutávkou vidím, jak ten film ožívá a jak ve finále vypadá a bude vypadat v kinech,“ těší se Jan Budař, jenž ho v nejbližších dnech jede představit na Filmovou školu v Uherském hradišti.

Premiéra v kinech je v plánu na 27. října 2022.

Velkou pozornost vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátila před kameru představitelka legendární Arabely Jana Nagyová. V dalších rolích se představí Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Boleslav Polívka, Vladimír Javorský a Martin Huba. Role čarodějnic Gizeldy a Hvizdule pak hrají Kateřina Antošová a Veronika Daušová, které ztvárňují čarodějnice na zámku Dětenice, kde myšlenka na film vznikla a kde se z části také natáčel.

O HERCÍCH A O POSTAVÁCH
Pro ně je to první zkušenost před kamerou. Ony jsou skvělé v Dětenicích naživo a jsou podle mě skvělé i ve filmu. Vnášejí do něj hodně energie, humoru a takové rozpustilosti. I když bylo jejich obsazení zprvu trochu nečekané, nakonec se ukázalo jako skvělá volba,“ říká Budař k postavám čarodějnic.

Jako herec jsem zažil převratnou zkušenou, protože jsem režíroval sám sebe a musím říct, že režisér byl pořádný puntičkář! Nic mi neodpustil, tvrdě jsem makal, žádný karavánek, kafíčko, klábosení z kolegy. Dřel ze mě kůži,” směje se Jan Budař coby herec.

Byl vždy perfektně připravený, uměl text, na place byl vždy včas a udělal, co se mu řeklo. Nemůžu si na něj stěžovat,“ pochvaluje si dobrou spolupráci režisér Jan Budař.

Ondřej Vetchý se v roli rytíře Hudrovala z Dětenic stane princovým průvodcem a společníkem na jeho dobrodružné cestě za dospěním. „Doufám, že například Ondra Vetchý diváky v téhle roli i trochu překvapí. Má ve filmu trochu komickou a zároveň dojemnou polohu a tahle kombinace se mu podle mě hodně povedla,“ přibližuje Budař Ondřeje Vetchého ve filmu.

Oba na cestě potkají hubatou mladou šenkýřku v podání Veroniky Kubařové. „Většina děvčat chce být princeznou, ale Veronika hraje obyčejnou holku Bětu, která princeznou být netouží, a to je na ní nesmírně milé. Je prostořeká a já jsem nadšený, jak ji Veronika ztvárnila,“ říká Budař.

Martin Huba jako král je nespokojený s rozmazleností svého dospělého syna a jako moudrý otec ho vykopne ze zámku a vyšle ho na dobrodružnou cestu, aby poznal svět. „Martin Huba je velmi inspirativní člověk, opravdová osobnost a fantastický herec a režisér, je mi ctí, že právě on hraje mého otce krále Radomila,“ dodává Budař.

Postava Boleslava Polívky příběh filmu vypráví a současně do jeho děje zasahuje. „Hraje hrobníka Hroudu, jeho postava nejenže příběhem provází, ale je i trochu šaman a čaroděj a přinese do filmu magii a nadpřirozeno. Bolek Polívka je zkrátka mistr a téhle role se zhostil skvěle,“ popisuje Budař.

Snímek se natáčel během loňského září a října na několika různých místech Česka. Tvůrci vystřídali prostředí Pohanska na jižní Moravě, Lednicko-Valtický areál, Žehrovskou oboru v Českém ráji, skály a lesy Kokořínska nebo zámek Dětenice.

Kameramanem je Jan Malíř, o kostýmy se postarala Michaela Horáčková Hořejší.

Film vzniká v produkci společnosti Budhar film, byl podpořen Státním fondem kinematografie, Jihomoravským filmovým fondem, jeho koproducenty jsou Česká televize a Bedna Films.

Distributorem je Bontonfilm.

O FILMU
Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek – princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt . . a možná najde i lásku svého života.

Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

Scénář a režie: Jan Budař
Dramaturg: Stanislav Dančiak ml.
Kamera: Jan Malíř
Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší
Architekt: Milan Býček
Hudba: Jan Budař
Masky: Eva Ungrová
Střih: Branislav Vincze
Producenti: Jan Budař (Budhar film)
Koproducent: Jakub Červenka (Bedna Films), Česká televize
Hrají: Jan Budař, Ondřej, Vetchý, Jana Nagyová, Veronika Kubařová, Boleslav Polívka, Martin Huba, Vladimír Javorský, Kateřina Antošová, Veronika Daušová a další

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *