Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Sláva, nazdar výletu! Buďte připraveni na všechna letní dobrodružství

Léto přeje výletům, a to jak těm kratším třeba na hrady a zámky, tak vícedenním za relaxem, turistikou či na kolech. Sbalte batoh a vydejte se ideálně někam do přírody, udělá vám to dobře na těle i na duši. Do každodenního života se pak vrátíte plni sil a s dokonale vyčištěnou hlavou. Možností je spousta, avšak základní vybavení často velmi podobné. Co tedy nezapomenout?

Dobrou zprávou na začátek je, že takřka cokoliv, co budete potřebovat, pořídíte pohodlně on-line. Vyhnete se tak pobíhání po obchodech, což znamená úsporu času a zpravidla také peněz. Teď už jen zbývá rozhodnout, zda šlápnete do bot či do pedálů a kam se vydáte vstříc novým zážitkům.

Stezkou nestezkou
Co může být lepšího než nazout boty, hodit batoh na záda, do rukou vzít trekové hole a vydat se s partou na pořádnou túru – samozřejmě po vyznačených turistických stezkách. Zní to jako idylka a se správným turistickým vybavením také bude. Vše, co pro své výletničení potřebujete, najdete hezky pohromadě na jednom místě – nákupním rádci Heureka. Pevné turistické boty a funkční oblečení jsou základ, k tomu přidejte ještě batoh, díky jehož promyšlenému organizéru si do něj sbalíte vše potřebné a hlavně si také zajistíte zásobník tekutin.

Vybavte se do terénu
Každý centimetr svého zavazadla využijte na maximum. Pokud vyrážíte jen na krátké výlety a na noc se vracíte do penzionu či kempu, vystačíte poměrně s málem. Určitě s sebou mějte dostatek tekutin v outdoorové láhvi, kde nehrozí, že se vám vylije obsah do batohu. Proteinová tyčinka, hroznový cukr či jiná svačinka se také neztratí. Buďte připraveni na všechny vrtochy počasí a vybavte se jak slunečními brýlemi, tak i pláštěnkou. Lékárničku rozhodně také neopomeňte, přidejte papírové kapesníčky i vlhčené ubrousky, namažte se opalovacím krémem a nastříkejte repelentem. Většina lidí se dnes asi jen tak neztratí díky GPS v telefonu, pořídit si ale můžete i extra GPS outdoorovou navigaci. Zavítejte na Heureka.cz a rychle najdete veškeré potřebné vybavení i něco navíc, třeba pro speciální výpravy na vodu, za rybařením či na kole.

Speciální výpravy
Backpacking, tedy výprava, při níž spíte ve stanu či pod širákem, si žádá menší rozšíření výbavy. V každém případě to bude chtít stan, karimatku a spacák a nejlépe s co nejnižší hmotností. Jelikož si budete vařit venku na ohništi, potřebujete nádobí a outdoorové příbory či multifunkční nůž. Vše si lze vyheurekovat v rozumných cenových relacích a maximálně skladných variantách. Pro milovníky kávy máme dobrou zprávu, cestovní kávovary jsou dnes již tak vychytané, že si lahodný černý mok vychutnáte i uprostřed lesů. Využijete taktéž čelovku či jinou svítilnu, pouze s měsíčním světlem si nevystačíte, zvláště je-li novoluní. Posledním must have je powerbanka.

Cyklotoulky si užijete s již zmíněným vybavením, které však musíte doplnit o pár specifických kousků. Začněme u kola, bez toho by to nešlo a helmy, protože bezpečnost je hlavní. O tu se postarejte i svému dopravnímu prostředku a mějte při sobě zámek na kolo. Batoh můžete zmenšit, protože spoustu věcí naložíte do cyklistických brašen. Co se týče oblečení a obuvi, tak cyklistické kousky se trochu liší, proto i po nich zapátrejte na nákupním rádci. A jelikož nikdy nevíte, co se porouchá, když široko daleko nic není, přibalte si také KPZ pro vaše kolo.

Na vodu vyměňte kolo za člun a pádla, helmu za vodáckou a přidejte záchrannou vestu a vodácký pytel. Botky nazujte neoprenové a k povinné vodácké výbavě rozhodně patří nějaký módní kousek v pruhované modrobílé variantě. Svůj širák odhoďte v dál jen na divočejší vodě, kde přijde na řadu právě helma, jinak vám dobře poslouží jako ochrana před sluncem. Tak ahoj!

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *