Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

König má zlomenou kost v noze na tři kusy. Nerozumím, jak jsem závod zvládl, říká!

Vyloženě rozlámaně se cítí Oliver König po domácích superbikových závodech v Mostě. Jeho doktor mu po detailnějším rentgenu potvrdil, že má zlomenou kůstku v nártu u nohy. Český jezdec tak musí chodit o berlích. „Kloub je momentálně na tři kusy, sám jsem z toho překvapený. Dva dny po závodě nemohu vůbec chodit a na nohu se pořádně postavit,“ popisoval König, který v Mostě absolvoval závod i s touto zlomeninou a dokončil ho na šestnáctém místě. Teď je pro něho prioritní léčba.

Když pražský motocyklový jezdec přišel začátkem týdne ke svému doktorovi v Poliklinice Prosek, odvětil mu, že už by jeho návštěvy mohly ustat. Vždyť König u něho léčí už třetí zlomeninu, kterou si přivodil v tomto roce. Před sezonou na ruce, v červnu klíční kost a nyní nohu. „Neměl ze mě radost,“ dodal s úsměvem König, který v neděli havaroval v Superpole Race při předjížděcím manévru. A špatně dopadl právě na nohu.

I tak bojoval se světovou elitou v mistrovství světa superbiků, v neděli byl pouze dvě vteřiny za bodovanou pozicí. Po konci druhého závodu jezdec z týmu Orelac Racing dokonce před diváky sesedl z motorky a šel je pozdravit. „Tomu zpětně nerozumím, protože teď momentálně nemohu skoro vůbec chodit. Po závodech v Mostě jsem byl totálně unavený psychicky tak fyzicky,“ popisoval König, který bude zlomenou nohu léčit konzervativním způsobem. Momentálně jí má zafixovanou. „Skoro nic nesmím dělat, jen se modlit, aby se kost nehnula. Snažím se alespoň posilovat ruce.“

Překonal Jorgeho Lorenza?
König je tak jeden z mála motocyklových jezdců, který dokončil závod s čerstvou zlomeninou. „Nevím o někom jiném, který by něco podobného předvedl. Je to neskutečné,“ prohlásil Miroslav Čihák, manažer závodníka a CEO Movisio Racing. Jeho výkon vyvolal ohlas také v paddocku. „Zpětnou vazbu jsem dostal hlavně od mechaniků. Jeden z jiného týmu mi přišel říct, že si body zasloužím více než jeho jezdec. To mě potěšilo, jak mi vyjádřil respekt,“ dodal König, kterého inspiruje Jorge Lorenzo. Jezdec z MotoGP si před několika lety zlomil v pátek klíční kost a v neděli po operaci nastoupil do závodu.

Jeho příběh jsem si furt přehrával po mé zlomenině klíční kosti. Ta se prý dobře léčí, koncem roku půjdu do nemocnice na odstranění šroubů,“ dodal König. Šampionát superbiků pokračuje v září závody ve Francii.

Foto: Orelac Racing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *