Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Sběr věrnostních a klubových karet v plném proudu. Stanou se z nich umělecká díla!

Skupina ČSOB ve spolupráci s Českou poštou na konci června vyhlásila soutěž o vytvoření uměleckého díla z plastových karet, resp. z jejich drti. V současné chvíli probíhá sběr plastových věrnostních a klubových karet a studenti se budou moct přihlásit během září a října a následně v průběhu celého zimního semestru tvořit 2D nebo 3D umělecké dílo. Nejlepší díla, která vybere odborná porota, ale i veřejnost, získají hodnotné ceny v celkové výši 160 tisíc korun, a navíc budou vystaveny po celé republice.

„I já jsem našel ve své peněžence a různě doma po šuplících staré věrnostní kartičky, které v nejbližší době hodím do sběrných boxů tady na radlické centrále. A plánuju, že se zbavím i těch aktuálně platných, které si nahraju do naší aplikace DoKapsy,“ komentuje tuto aktivitu Radek Hájek, výkonný ředitel Retail Distribuce ČSOB. Pevně věřím, že se do akce zapojí co nejvíce lidí. Jde o další krok, kterým banka přispívá k udržitelnosti a k maximální snaze snižovat nejenom naši uhlíkovou stopu,“ doplňuje Radek Hájek.

ČSOB tento projekt připravila ve spolupráci s Českou poštou a společností Idemia, která pro banku dodává ekologické karty z recyklovaného PVC. Do soutěže se mohou přihlásit studentky a studenti vysokých a vyšších uměleckých škol, kterým banka prostřednictvím společnosti Idemia nabídne drť z karet pro jejich tvorbu. Banka již oslovila převážnou většinu vysokých škol v ČR, které jsou zaměřené na umění, a je v kontaktu například s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou nebo soukromou vysokou školou ART & DESIGN INSTITUT. Nejlepší díla, která vybere odborná porota, veřejnost i zaměstnanci, banka ocení a vystaví.

Harmonogram soutěže:

 • Červen – vyhlášení výzvy pro zaměstnance i širokou veřejnost, aby donesli na pobočky ČSOB nebo vybrané pobočky České pošty nepoužívané věrnostní či klubové karty
 • Červenec až srpen – sběr karet a kartiček
 • Září až říjen – školy obdrží znehodnocené karty a také drť z karet pro výrobu. Studenti zasílají přihlášky do soutěže
 • Říjen až leden – studenti tvoří umělecká díla během celého zimního semestru
 • Únor – odevzdávání uměleckých děl
 • Březen až duben – hlasování veřejnosti, zaměstnanců, slavnostní vyhlášení výsledků

Výhry v soutěži:
Výherci jednotlivých kategorií obdrží poukázky do nejznámějších galerií nebo na jiná umělecká místa v předem stanovených hodnotách.

Cena poroty v kategoriích

 • 3D umělecké dílo       40 tis. Kč
 • 2D umělecké dílo       40 tis. Kč
 • Užité umělecké dílo   40 tis. Kč

Cena veřejnosti

 • napříč kategoriemi    20 tis. Kč

Cena zaměstnanci

 • napříč kategoriemi    20 tis. Kč

Foto: archiv ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *