Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Hlavním headlinerem letošního Prague Pride bude Lukas Graham. Světově uznávaná kapela přijede na pozvání TikToku

Návštěvníci letošního ročníku festivalu Prague Pride se mohou těšit na skutečnou hvězdu světového formátu. Díky partnerství se společností TikTok vystoupí na hlavní scéně během sobotního programu na Letné skupina Lukas Graham. Interpreti původem z Dánska, kteří jsou známí díky hitům jako “7 Years”, “Love Someone” nebo “Happy For You”, přijedou se svou show na podporu LGBTQIA+ komunity do České republiky poprvé.

“Jsme moc rádi, že díky partnerství s TikTokem můžeme na letošním festivalu přivítat kapelu Lukas Graham, která obohatí hudební program v Pride Parku na Letné a stane se tak skvělým zakončením Duhového průvodu Prahou,” řekl ředitel festivalu Prague Pride Tom Bílý.

Od svého debutu v roce 2016 si multiplatinová kapela Lukas Graham, nominovaná na cenu GRAMMY®, upevnila status jednoho z největších průlomových hudebních interpretů poslední doby. Na pozvání platformy TikTok, jednoho z partnerů letošního ročníku festivalu Prague Pride, vystoupí Lukas Graham se svou hodinovou show v sobotu 13. srpna od 15 hodin na hlavním pódiu na Letenské pláni.

„Je pro mě důležité podporovat rozmanitost a osobní svobodu každého, protože čím pestřejší společnost máme, tím více se nám v ní všem může dařit. V Christianii, kde jsem vyrůstal, vždy převládala kulturní a sexuální rozmanitost. Vždy jsem byl součástí inkluzivní komunity s prostorem pro růst a vlastní vyjádření. Přál bych si, aby takovou osobní svobodu zažil každý bez ohledu na to, kde na světě se narodil. Právě proto je podpora komunity LGBTQIA+ důležitá a potřebná,“ říká zpěvák a frontman kapely Lukas Graham, jehož skupina má za sebou účast v takových v pořadech jako Good Morning America, American Idol, The Bachelorette, Dancing with the Stars, Jimmy Kimmel Live!, The Late Late Show with James Corden a mnoha dalších.

Lukas je z prvního setkání s českými fanoušky nadšený a slibuje skvělou show: „Je úžasné, že můžeme poprvé vystoupit v tak krásném městě, jako je Praha, a navíc na této fantastické akci. Z pohledu interpreta je to pro nás výjimečná příležitost. Z vlastní zkušenosti barmana na drag shows v The Grey Hall v Christianii vím, že to bude pořádná párty. Takovou, kterou bych si rozhodně nechtěl nechat ujít,“ doplňuje umělec.

„TikTok vyrostl na různorodých komunitách, které spojuje hudba, a my víme, že právě hudba může hrát velkou roli při propojování komunit nebo odstraňování bariér. Jsme nesmírně rádi, že jsme díky společnému úsilí našich kolegů z celé Evropy mohli podpořit letošní ročník Prague Pride a pozvat na něj tyto skvělé interprety. Nemohu se dočkat, až uvidím jejich show, a zvu všechny, aby se k nám ten den v Praze nebo přímo v aplikaci TikTok připojili,” říká Paula Kornaszewska, vedoucí provozu společnosti TikTok pro střední a východní Evropu.

Prague Pride opět nabízí nabitý program
Festival Prague Pride startuje v pondělí 8. srpna a během celého týdne nabídne desítky zajímavých akcí – výstavy, koncerty, diskuse, filmové projekce nebo další příležitosti ke společnému setkávání, jako jsou párty nebo herní večery. Dvanáctý ročník oblíbeného queer festivalu vyvrcholí v sobotu 13. srpna Duhovým průvodem Prahou a hudebním programem na šesti scénách na Letné.

Pro více informací k celému programu Prague Pride navštivte: https://festival.praguepride.com/program/

Foto: archiv Leah Takata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *