Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Druhý ročník festivalu Cestovatelská Střela vezme návštěvníky kolem celého světa

Poslední prázdninový víkend, od 26. do 28. srpna, bude patřit cestování. V obci Dolní Hradiště na Plzeňsku se uskuteční druhý ročník festivalu Cestovatelská Střela. Kromě řady cestovatelských přednášek se návštěvníci mohou těšit také na doprovodný program v podobě koncertů, lekcí jógy či velké šifrovací hry. Připraveno bude také bohaté občerstvení z kuchyní různých koutů světa. Vstupenky na festival jsou již v prodeji za 399 Kč na portálu smsticket.

„Již loňský úvodní ročník předčil naše očekávání a dokázal, že mezi cestovatelskými festivaly chyběla vyloženě letní akce. Kromě přednášek, které nás letos zavedou za polární kruh, do Orientu i jihoamerické džungle, si návštěvníci užijí i všechny výhody letního počasí od spaní ve stanu až po koupání v nedaleké řece Střela,“ lákají cestovatelské nadšence organizátoři Tomáš Šapovalov a Slávek Král.

Letní celovíkendový festival je hlavní událostí Cestovatelské Střely, kterou v průběhu roku doplňují další přednášky pořádané pod hlavičkou festivalu a také zimní jednodenní akce. Ta poslední, jež se uskutečnila v únoru letošního roku, přivítala například Ladislava Ziburu.

Kolem světa za tři dny
I tentokrát festival Cestovatelská Střela nabídne samá zajímavá cestovatelská jména a témata přednášek, které vezmou posluchače kolem celého světa. Po zamrzlé řece do nitra Himaláje se jako jeden z mála Evropanů vydal Martin Mykiska. V údolí Zanskaru se uprostřed zimy, během největších mrazů, otevře mezi horami kuriózní trasa, kterou představuje právě zamrzlá řeka.

Příběh Nicolette Havlové zaujal v létě 2021 i širší veřejnost. Cestovatelka se totiž vypravila pěšky z Havířova do Istanbulu. Jak vypadala její cesta k branám Orientu? To se dozví návštěvníci Cestovatelské Střely během jedné z prvních Nicolettiných přednášek vůbec. Pěšky přes Balkán se vydal také Jakub Šolc, vyznavač dálkových trailů. Po 820 kilometrů dlouhém přechodu Pyrenejí si stanovil nový cíl: ujít 1000 mil. Trasa vedla ze Slovinska do Severní Makedonie. Přednáška Jakuba Šolce bude pojednávat o neuvěřitelné přírodě, chvílích cestovatelské euforie, souboje člověka s přírodou i se sebou samým, ale i o setkáních s místními či nebezpečnými zvířaty v divočině.

Mart Eslem a David Surý se podělí o své zážitky z cesty do kolumbijského Ztraceného města v Sierra Nevada. Tam, kde ještě před pár lety vládli narkobaroni, žijí potomci dávné kultury Tairona. Do Jižní Ameriky se vydala také dvojice Jarda Bouzek a Karel Štěpánek, kteří svou prezentaci pojmou jako zábavní Travel zvedni zadek show. Na druhý konec světa, do Číny, všechny přenese Vojtěch Kameník. Ve své přednášce se zaměří hlavně na kulturní rozdíly mezi tímto asijským gigantem a evropskými zeměmi.

Že i Evropa stojí za prozkoumání a může být skvělým cestovatelským cílem, dokáže Jiří Kalát a Jarda Bouzek. S jejich přednáškami účastníci festivalu zavítají do Estonska a do Švédska až za polární kruh. V českých luzích a hájích zůstane Slávek Král. Ten během své prezentace ukáže, že i u nás lze zažít velké dobrodružství, kterým je například zimní přechod šumavských horských hřebenů.

Přednášky doplní doprovodný program. Páteční večer rozezní kapela The Mordors Gang, v sobotu zahraje západočeská rocková stálice Expres pro každé ucho. K tomu se návštěvníci mohou zúčastnit lekcí jógy, workshopu dýchání a šifrovací hry, jež prověří jejich detektivní schopnosti.

Organizátoři
Tomáš Šapovalov – Dva roky žil v Karibiku na ostrově Svatý Martin, rok a půl pak na Novém Zélandu a v Austrálii. Je autorem největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz a každý rok pořádá v Praze festival Zažij Nový Zéland. Pravidelně přednáší nejen o Novém Zélandu, ale i o dalších navštívených destinacích. Provozuje YouTube kanál Dlouhovory, na kterém se pravidelně setkává nejen s cestovateli, ale i herci, zpěváky, odborníky z různých oborů a dalšími zajímavými hosty.

Slávek Král – Známý český cestovatel, v posledních letech cestuje spolu se svojí fenkou Corey. Dvakrát objel stopem celý svět a podnikl několik půlročních cest. V minulém roce vydal knihu Stopařův průvodce zeměkoulí a pravidelně se objevuje v médiích, ať již tištěných, v rádiu nebo v televizi. Kromě pravidelných přednášek po celé ČR vystupuje na největších cestovatelských festivalech u nás i v zahraničí a pořádá své festivaly.

Obec Dolní Hradiště – Malá obec se zhruba 55 obyvateli se nachází přibližně 20 km severně od Plzně v malebné přírodě údolí řeky Střely. Obec již několik let pořádá různé kulturní akce a pravidelné cestovatelské večery. Je vyhledávaným cílem nejen cyklistů, údolí řeky Střely láká i k pěším procházkám.

Cestovatelská Střela
26.–28. srpna 2022 – Dolní Hradiště (Plzeň-sever)

Druhý ročník cestovatelského a hudebního festivalu, který se koná nad řekou Střelou v malebné vesničce Dolní Hradiště. Díky cestovatelským přednáškám účastníci několikrát projedou celý svět od Číny přes Balkán až po Jižní Ameriku. Doprovodný program nabídne hudební večery, jógu, šifrovací hru a pestré občerstvení inspirované kuchyněmi ze všech koutů světa.

Vstupenky: https://www.smsticket.cz/vstupenky/26018-cestovatelska-strela-2022

Zdroj a foto: www.cestovatelskastrela.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *