Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Hudební projekt operní pěvkyně Andrey Kalivodové pomáhá sociálně znevýhodněným dětem

Naučit i děti se zdravotním postižením vnímat hudbu, nechat je proniknout do oblasti opery a muzikálu, nabídnout jim možnost zazpívat si se sólistkou Národního divadla, naučit je hudbu využívat pozitivně ve své léčbě a pozitivním myšlení a třeba se v ní i prosadit – to je cílem unikátního hudebního projektu operní pěvkyně Andrey Tögel Kalivodové s názvem „Kdopak by se bál, když se řekne opera, či muzikál“. Sérii netradičních workshopů nabízí Kalivodová zdarma, a sice v dětských domovech, SOS vesničkách, na dětských klinikách fakultních nemocnic i ve školách pro děti s handicapem.

„Jsem moc ráda, že mohu i díky svým partnerům pomáhat všude tam, kde je má pomoc vítaná, potřebná a smysluplná. Své hudební workshopy jsem letos v létě zasvětila převážně dětem z dětských domovů, SOS vesniček a naposledy i mladým lidem s těžkým postižením zraku na letním táboře. Těší mě, že je o akce tak velký zájem. Děti to baví, zapojuji je do práce s hlasem, učím je odbourávat stres a trému, atraktivní formou je seznamuji s pojmy jako je opera, muzikál nebo třeba notový materiál, Národní divadlo, soutěžíme a bavíme se. Objevila jsem již mnoho talentovaných dětí, které bych ráda dále ve zpěvu podporovala,“ uvedla operní diva Andrea Tögel Kalivodová, která zároveň působí jako vedoucí oddělení klasického zpěvu na Mezinárodní konzervatoři Praha.

Každý její workshop je naprosto individuální a je přizpůsoben věku, struktuře a studijnímu či zdravotnímu zařazení dětí. „Po více jak dvouletém covidovém období, zejména školního lockdownu, kdy byla tato věková kategorie dětí téměř bez kultury, jsem se chtěla aktivně zapojit do kulturně vzdělávacího procesu u dětí a zejména pak umožnit školám, domům dětí a mládeže a zdravotnickým a rehabilitačním zařízením realizovat tento projekt bez větších finančních a organizačních náležitostí. Stačí nám víceméně jen prostory a účastníci,“ dodala Kalivodová.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *