Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportZe života

Balance Club Brumlovka a UK FTVS odmění nejlepší studentské práce

Studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy mají opět možnost získat finanční ocenění za svou bakalářskou, diplomovou či disertační práci. Díky propojení Balance Clubu Brumlovka a UK FTVS proběhne druhý ročník studentského grantu. Zájemci se mohou hlásit do konce října, celková hodnota finančních odměn je 100 000 korun.

Členské fitness a wellness centrum Balance Club Brumlovka se stalo oficiálním partnerem vzdělávání UK FTVS a kontinuálně spolupracuje na vzdělávacích programech a projektech napříč studijními obory. Propojení akademické sféry s komerčním subjektem přináší oběma stranám řadu benefitů a v rámci této dlouhodobé spolupráce vznikl také projekt Grant Balance Clubu Brumlovka pod záštitou děkana UK FTVS Miroslava Petra.

Cílem je podpořit studenty a odměnit kvalitně zpracované projekty
„Smyslem Grantu Balance Clubu Brumlovka je finančně odměnit a podpořit studenty za jejich práce a více propojit vysokou školu s komerčním světem.  Do grantu se mohou přihlásit všichni studenti z UK FTVS se svými pracemi (nikoliv pouze v oblasti fitness a wellness). Bude se soutěžit ve třech kategoriích, Balance Club Brumlovka věnoval do soutěže celkově 100 000 korun,“ přibližuje smysl grantu generální manažerka Balance Clubu Brumlovka Petra Tyrpeklová. Finanční odměnu získají tři nejlepší diplomové práce, tři bakalářské práce a tři disertační práce. Nejlepší práce v konkurenci všech přihlášených studentů bude oceněna speciální cenou Balance Club Brumlovka Special Prize s finanční odměnou 35 000 korun. „Obecně je závěrečným studentským pracím, kterých se právě grant týká, tedy bakalářských, magisterských a doktorských prací, často vytýkána přílišná odtažitost od praxe a omezené využití získaných poznatků pro reálný život. Účastí v soutěži kromě logického zvýšení motivace studentů vypracovat co nejlepší práci se tak dále otevírá prostor podchytit aktuální a zajímavá témata, která komerční sféru tíží. Jsme přesvědčeni, že vzniká prostor pro nové pohledy a inovativní řešení problémů, který bude přínosný pro obě strany,“ dodává děkan UK FTVS Miroslav Petr.

Zdravý životní styl má přesah do kvality života široké populace
Zúčastnit se může každý student UK FTVS včetně absolventů, kteří svou závěrečnou práci úspěšně obhájili v roce 2021. Podmínkou je podání přihlášky do konce října 2022 a splnění všech náležitostí. „Věříme, že společnými silami opravdu můžeme přispět k dlouhodobému zajištění kvalitních odborníků, kteří budou pracovat v našem oboru,“ přibližuje Petra Tyrpeklová výhody synergie Balance Clubu Brumlovka a UK FTVS. „Zdravý nebo alespoň zdravější životní styl má výrazný přesah do kvality života široké populace. Díky správnému pohybu, výživě a regeneraci může každý člověk prožít lépe svůj den, což je navíc v dnešní době velmi aktuální téma,“ dodává Tyrpeklová a zároveň podotýká, že propojení akademické sféry formou spolupráce Balance Club Brumlovka s UK FTVS přináší studentům také příležitost zapojit se již během studií do praxe. „Spolupráce s komerční sférou, s etablovanou společností působící v oblasti fitness-wellness, je pro FTVS velmi zajímavá a samozřejmě žádoucí. Studenti mají jedinečnou možnost se zapojit do praxe a být tak lépe připraveni pro vstup na pracovní trh. Stejně jako v zahraničí se více a více zaměstnavatelé uchazečů o práci kromě formálního vzdělávání dotazují na aktivity během studia – participace v projektech, účasti v soutěžích, organice akcí či působení ve studentských spolcích. Spolupráce FTVS s BCB tyto činnosti našim studentům umožňuje,“ uzavírá děkan Miroslav Petr.

Bližší podmínky zapojení do grantu a přihlášku lze najít na www. ftvs.cuni.cz

Balance Club Brumlovka
Balance Club Brumlovka není jen o rozvoji tělesné kondice, ale i o schopnosti cítit se dobře ve svém vlastním těle. Hlavním posláním Klubu je určovat směr zdravého životního stylu, aktivního odpočinku a naučit dnešní „uspěchanou“ populaci vytvořit si harmonii/balanc mezi tělem, duší a myslí. Tento unikátní Klub sídlí od roku 2007 v srdci moderní čtvrti Brumlovka na Praze 4, kterou  více než 20 let buduje Koncern PASSERINVEST pod vedením Radima Passera. V letech 2020 a 2021 Klub prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Nový moderní facelift získala recepce, prostory šaten, sociální zázemí a celé wellness s 25metrovým nerezovým bazénem, vířivkou, saunami, parní lázní, ledovou fontánou, Kneippovou lázní a Spa s masážemi a luxusními tělovými rituály provázenými španělskou kometikou Alqvimia.. Členům je k dispozici také fitness s moderními stroji značky Technogym a více než 150 skupinových lekcí týdně, které se odehrávají ve třech studiích, Další chloubou Klubu je terasa s Panoramatickou a Herbal saunou, vnitřními odpočinkovými zónami, nerezovými prvky v podobě venkovní vířivky a ochlazovacího bazénu a venkovními odpočinkovými zónami plnými zeleně. „Cítíme společenskou odpovědnost v předávání našeho know-how mladé generaci fitness a wellness profesionálů. Je pro nás zásadní, aby měl náš obor dlouhodobě a trvale zajištěn kvalitní personál, který bude pomáhat široké veřejnosti žít zdravějším životním stylem,“ vysvětluje generální manažerka Balance Clubu Brumlovka Petra Tyrpeklová, proč se Klub rozhodl podpořit studenty UK FTVS.Fakulta tělesné výchovy a sportu UK
Je jednou z nejmladších fakult Univerzity Karlovy. Stala se její součástí v roce 1959 zprvu jako Institut tělesné výchovy a sportu, od roku 1965 jako fakulta Univerzity Karlovy. Mezi absolventy fakulty jsou mnozí významní sportovci, trenéři a funkcionáři (Luděk Bukač, Marian Jelínek, Martin Doktor, Miroslava Knapková, David Svoboda, Vítězslav Veselý, Tomáš Verner, Věra Čáslavská aj). Studium je rozděleno na tříleté bakalářské a navazující dvouleté magisterské. Je zde možno studovat několik oborů: tělesná výchova a sport, tělesná výchova a sport se zaměřením na vzdělávání, vojenská tělovýchova, management tělesné výchovy a sportu, fyzioterapie, ortotik-protetik. Počet studentů se dlouhodobě pohybuje okolo dvou tisíc.

Zdroj a foto: www.ftvs.cuni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *