Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Letní školu psaní v Mariánských Lázních podpořila značka Magnesia

V polovině léta se v Mariánských Lázních konal festival mladých nakladatelů a knihkupců, jehož součástí byla Letní škola psaní. Podpořila ji minerální voda Magnesia a začínající autorky a autoři se během tematických workshopů dozvěděli, jak z prvotního rukopisu vzniká hotová kniha.

Festival Knižní lázně pro mladé nakladatele a knihkupce se již po třetí představil v Mariánských Lázních. Program nabídnul autorská čtení, diskuse, rukodělné dílny, knižní jarmark nebo setkání a autory. Jedno z hlavních témat, kterému se letos festival věnoval bylo duševní zdraví a pohoda.

Poprvé byla součástí festivalu za podpory minerální vody Magnesia i Letní škola psaní, která nabízela prostor pro mladé autorky a autory. Pro ně připravila program, který jim pomohl uchopit jejich spisovatelské nadání a nadšení pro literární tvorbu. Přihlásit se již na jaře mohl každý, kdo se plánuje vydat na spisovatelskou dráhu. Workshopů se zúčastnilo devět mladých tvůrců, kteří byli vybráni z došlých přihlášek.

S minerální vodou Magnesia již dlouhodobě podporujeme mladé talenty na poli filmu i literatury. Letní školou psaní v tom pokračujeme a posilujeme tak program Knižních lázní, které se konají pár kilometrů od zdrojů a místa stáčení Magnesie. Máme radost ze zájmu účastníků a těšíme se, že brzy o jejich knihách uslyšíme. Možná se s někým z nich setkáme v budoucnu i na knižních cenách Magnesia Litera, jejichž jsme hrdým partnerem již od samotného počátku,“ říká Martin Karas, senior brand manažer Magnesia.

V rámci akce byly připraveny pro účastníky tři intenzivní kurzy se zkušenými profesionály. Autorskou laboratoř vedl básník, překladatel, učitel a držitel dvou cen Magnesia Litera Radek Malý. Návod, jak z rukopisu udělat knihu vedla Barbora Klimtová. O tom, že propagace díla je klíčovým krokem k úspěchu pohovořil Jakub Pavlovský, jenž začínajícím autorům předal tipy a triky, jak mohou dát o sobě a svých literárních počinech vědět veřejnosti.

Značka minerální vody Magnesia dlouhodobě podporuje mladé umělecké tvůrce prostřednictvím ocenění Magnesia blog roku, Ceny Magnesia za nejlepší studentský komiks a Ceny Magnesia za nejlepší studentský film v rámci Českého lva.

O minerální vodě Magnesia
Magnesia je přírodní středně mineralizovaná voda se značným obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Pramení ve Slavkovském lese a čerpá se z přírodního zdroje z hloubky 100 metrů. Je vhodná na pravidelnou konzumaci bez omezení. K dostání je v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě. Oblíbené jsou i ochucené varianty řady Magnesia Red s vitaminy B.

Zdroj a foto: www.magnesia.cz, Festival Knižní lázně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *