Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Jak na výživu hlodavců? S novou komplexní řadou Fitmin For Friends ani vaši malí mazlíčci nepřijdou zkrátka

Věděli jste, že hned po psech a kočkách jsou nejtypičtějšími domácími mazlíčky malí hlodavci jako králíčci, morčata i křečci? I když jsou malí a často je považujeme za méně náročné, i oni mají určité nároky na stravu a výživu, která by jim měla zajistit spokojený a zdravý život. Jak krmit své domácí mazlíčky radí Jan Novák, expert na výživu značky Fitmin.

Značka Fitmin na začátku jaře letošního roku rozšířila své portfolio a představila zcela novou a unikátní řadu krmiv pro malé hlodavce. Díky těmto krmivům, na jejichž vývoji Fitmin spolupracoval přímo s chovateli, můžete svým nejmenším domácím mazlíčkům poskytnout plnohodnotné krmivo s rovnoměrným zastoupením všech důležitých živin včetně vybalancovaného poměru vitamínů a minerálů. Krmivo je inspirováno nejen jejich přirozenou stravou, kterou by vyhledávali ve volné přírodě, ale i vědou a moderními poznatky v oblasti výživy a krmení.

Krmení pro králíčky
Pro správnou peristaltiku střev králíků, která slouží k bezproblémovému průchodu stravy trávicím traktem králíka, je nutné přijímat stále nové dávky krmiva s dostatečným obsahem vlákniny. „Králík má relativně velký žaludek a celkový denní příjem krmiva si rozděluje na cca 75 malých porcí,“ říká Jan Novák, specialista na výživu značky Fitmin. „Dbejte tedy vždy na to, aby měl váš králíček dostatek pitné vody a kvalitní seno. To poznáte tak, že má přirozeně nazelenalou barvu a mělo by i příjemně vonět,“ dodává Novák.

Jak na výživu morčat a křečků?
„Morče je striktní býložravec a základem jeho potravy by mělo být krmivo s vyváženým poměrem živin, jako jsou proteiny, sacharidy, tuky, minerály a vitamíny. Pro správnou činnost střev je nezbytný dostatečný příjem vlákniny, který zajistí kvalitní luční seno,“ říká Novák. Pokud chcete vašemu morčeti stravu zpestřit, doporučují se malé dávky ovoce nebo zeleniny. V krmivech Fitmin For Friends Guinea Pig jsou použité komponenty sestaveny tak, aby poskytovaly morčatům opravdu vše. Morčata si navíc samy nedokáží vyrobit vitamín C, proto je nezbytné jim ho v dostatečném množství dodat v krmivu. V krmivech Fitmin je jeho obsah 820 mg /kg.

Křečci jsou velcí labužníci. Proto Fitmin doporučuje krmit je extrudovanými peletkami s kousky ovoce a zeleniny. Nedojde tak k situaci, kdy by vybrali z krmiva pouze to, co jim chutná a zbytek nechali.  Velkým benefitem je, že každá peletka obsahuje správný poměr všech potřebných živin. Základem krmiva pro křečky by mělo být obilí, semínka a ovoce. „Ve své stravě by křečci měli mít i živočišný protein. Ten v přírodě získávají například v podobě drobného hmyzu,“ upozorňuje Novák, že i tato složka by neměla křečkům v krmivu chybět.

Zdroj a foto: www.fitmin.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *