Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZdraví

Kolektivní imunita rovná se sdílení virů a bacilů aneb pět tipů, jak podpořit dětskou imunitu

S nástupem dětí nazpět do škol a školek přichází jedno z nejkritičtějších období pro dětskou imunitu. Děti jsou po měsících volna opět v kolektivu obklopeni jeden druhým, a tak se rychle může stát, že si domů přinesete nejen cizí bačkůrky, ale i cizí bacily.

Začátek nového školního roku je nejkritičtějším obdobím pro děti, které vyrážejí do školkového kolektivu vůbec poprvé. Jestli jste se radovali, že máte prcka zdravého jako řípu, je dost možné, že se to příchodem do školky změní. Dětský imunitní systém totiž dozrává postupně, na příchod do školky není připravený a vlastně neumí reagovat na příliv nových bakterií a virů, které doposud nepoznal.

Nedívejte se na to černě, pro dětský organizmus je přirozené, aby si všemi těmito nemocemi prošel. Jedině tak bude posilovat svoji imunitu a s každým dalším rokem to bude lepší a lepší. Na stranu druhou je také dobré situaci nepodceňovat a začít svoji ratolest na příchod do školky či školy připravovat. Přirozeně a nenásilně podporovat jeho obranyschopnost dílčími aktivitami, které v celku můžou být ku prospěchu jeho zdraví.

Pět tipů pro podporu dětské imunity:
Pestrá a vyvážená strava je nezbytná
Základem zdravé stravy je dodržování pěti denních porcí. Důležitá je snídaně, která může být trošku větší, tělo potřebuje pro rozjezd více energie. Nebojte se vajec, vaječný žloutek navíc obsahuje zinek, který významně podporuje imunitní systém. S každým denním jídlem také nezapomínejte na porci ovoce či zeleniny, které jsou přirozeným zdrojem vitamínů a minerálních látek. Vsaďte na dobré maso – zejména ryby, krůtí či králičí jsou pro dětský jídelníček lepší než vepřové či hovězí. Snažte se co nejvíce omezit výrobky s přidaným cukrem. A v neposlední řadě dbejte na pitný režim složený z vhodných nápojů, ideálně vody.

Zařaďte i doplňky stravy
Dopřát dítěti opravdu vše, co potřebuje, může být někdy pěkná fuška. Zařaďte do jídelníčku i malé pomocníky, kteří ale mohou umět velké věci. Dětskou imunitu můžete podporovat průběžně. Například Sambucus Immuno Kids sirup je doplněk stravy, který obsahuje extrakt z plodů bezu černého a arónie černoplodé – černé jeřabiny. Jak bez černý, tak arónie jsou doslova vitaminové bomby. Extrakt z plodů bezu černého je zde ve vysoké koncentraci, na 100 g výtažku je používáno 4,4 kg plodů. Díky obsahu černého bezu sirup podporuje imunitní systém a dýchací cesty. Má malinovou příchuť a jako sladidlo je použitý agávový sirup. Neobsahuje glukózo-fruktózový sirup, umělá barviva ani konzervační látky. Doplněk stravy Sambucus Immuno kids sirup 120 ml za 169 Kč je určený pro děti od 3 let.

Spánek je pro imunitní systém důležitý
Děti školkového a předškolního věku by měly spát zhruba dvanáct hodin, aby byl jejich organizmus i tělo dostatečně odpočaté. U dětí mladšího školního věku pak stačí deset hodin. Samozřejmě je výhodou mít nastavený denní režim –  dodržovat čas večeře, večerní hygieny a usínání. Pokud se spánkem bojujete, vyzkoušejte pár jednoduchých změn. Hodinu před spaním zkuste odstranit modré světlo, které produkuje záře televize, počítače, mobilního telefonu či tabletu. Vyměňte žárovky v osvětlení dětského pokoje – ideální je teplé žluté světlo. Vyzkoušejte bylinky, například meduňka je známá pro svoje zklidňující účinky.

Kam nechodí slunce a vzduch…
Pobyt na čerstvém vzduchu a slunci není klišé. Už po dvaceti minutách na sluníčku si je tělo samo schopno vytvořit řadu vitamínů, zejména D. Tento čas ale určitě nestačí. Odborníci se shodují, že minimální čas, který by mělo dítě trávit pobytem venku, je jedna hodina. Snažte se vymyslet pohybové aktivity s intenzivnější fyzickou námahou, prospěje to plícím i malému dětskému srdíčku. Jako bonus budete mít všichni dobrý pocit i náladu díky vyplavenému hormonu štěstí.

Herničky a kroužky v předškolkovém věku
I v předškolkovém věku je dobré navštěvovat různé herničky a kroužky. Dítě se bude socializovat a naučí se adaptovat v novém prostředí a v nových podmínkách. Do budoucna to může přinést zmírnění potencionálního stresu z příchodu do nového prostředí školy a školky. I stres má totiž svůj velký podíl na nemocnosti u dětí. Navíc díky setkávání s jinými dětmi se bude posilovat jeho přirozená obranyschopnost.

Zdroj a foto: https://sambucuskids.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *