Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Začátek školního roku stojí rodiny tisíce korun, pomozte i vy naplnit aktovky dětí v nouzi

Příští týden se do lavic vrátí téměř milion dětí ze základních škol. Mnohé z nich se už těší na své spolužáky, které dva měsíce neviděly, na některé čeká usednutí do školních lavic vůbec poprvé. Pravdou však je, že se začátek školního roku se řadí mezi finančně nejnáročnější období v roce, rodiče za vybavení pro školáky utratí tisíce korun.

Částka za školní pomůcky představuje zejména pro rodiče samoživitele a rodiny ohrožené chudobou často více než čtvrtinu jejich průměrného platu.

„Začátek školního roku je pro mě velmi stresové období,“ říká na úvod maminka Iveta. „Ještě jsem se finančně nevzpamatovala z koronavirové pandemie, při níž jsem přišla o dvě brigády. Snažím se šetřit, kde se dá, aby dceři ve škole nic nechybělo, ale už teď vím, že nebude moci docházet na žádný zájmový kroužek. Ve své situaci oceňuji jakoukoliv pomoc ze strany státu nebo neziskových organizací.“

Na kolik vyjdou v průměru základní školní potřeby pro prvňáčka:
·        Aktovka – 600 Kč – 5 000 Kč
·        Penál s vybavením – 500 Kč – 1 000 Kč
·        Potřeby na výtvarnou výchovu – 1 000 Kč – 3 000 Kč
·        Tělocvik a přezůvky – 2 500 Kč – 5 000 Kč
·        Obědy ve školní jídelně – až 1 000 Kč
·        SRPŠ a družina – 1 500 Kč

TV Nova se proto rozhodla, že rodinám s dětmi ve školním věku pomůže, a spojila se s Tescem a Diakonií Českobratrské církve evangelické ve sbírce Školákům od srdce. „Podle našeho interního průzkumu mezi sociálními pracovníky by materiální pomoc v podobě školních pomůcek potřebovalo 85 procent rodin v obtížné životní situaci, se kterými pracujeme. Těší nás tedy, že se nám společně s TV Nova a společností Tesco letos poprvé podařilo zorganizovat v 76 prodejnách sbírku Školákům od srdce,“ říká Zdeňka Sobotová, vedoucí oddělení péče o dárce z Diakonie ČCE.

„TV Nova pomáhá dlouhodobě, s Diakonií se spojujeme letos již podruhé. Každý z nás do projektu Školákům od srdce dává své nadšení a know-how. Díky zapojení rozsáhlé sítě prodejen Tesco věřím, že naše společná akce bude úspěšná a pomůžeme tak tisícovkám dětí prožít krásný začátek školního roku,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova.

Dobročinná sbírka Školákům od srdce má za cíl zajistit školní potřeby právě pro děti z rodin ohrožených chudobou. Pomoci mohou návštěvníci hypermarketů Tesco v sobotu 27. srpna od 10 do 18 hodin jak malými, tak většími potřebami, bez kterých se školáci neobejdou. „Během dne mohou zákazníci našich prodejen zakoupit školní a výtvarné potřeby a následně je po zaplacení předat dobrovolníkům za pokladnami. Darované potřeby budou rozděleny do rodin, které si nemohou školní potřeby dovolit,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR, a dodává: „Společnost Tesco se již devět let zapojuje do národních potravinových sbírek, které organizujeme pravidelně po celé České republice na pomoc lidem v nouzi. Naši zákazníci svojí štědrostí opakovaně dokazují, že sbírky pro potřebné mají svůj smysl.“

Seznam zapojených prodejen najdete zde.

Zdroj: Tesco, TV Nova, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *