Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Život nejde nalajnovat: Oficiální upoutávka k filmu BANGER

Zběsilou jízdu plnou drog a rapu během jedné noci přinese do kin film BANGER. režiséra Adama Sedláka. Adam Mišík v něm prodává kokain, chce ale prorazit jako rapper a ukázat svojí holce, že na to má. Díky své atmosféře, stylu i nečekanému humoru získal film výborné ohlasy prvních diváků z festivalu v Karlových Varech i Uherském Hradišti, měsíc před uvedením do kin zveřejňují tvůrci oficiální upoutávku a plakát. Premiéra v kinech bude 22. září 2022.

Vedle Adama Mišíka se v dalších rolích představí Marcel Bendig, Anna Fialová, Sergei Barracuda, hvězdy sociálních sítí Anna Puriča nebo Džana Valjevac, pornoherečka Stacy Cruz, Sára Rychlíková, Vojtěch Vodochodský, Jan Révai a další známé tváře.

Reakce prvních diváků vyzdvihují zejména autenticitu filmu, která byla pro režiséra zásadní. Do výsledné podoby filmu nechal proto promluvit i herce. „Přečetl jsem si scénář a trochu jsme ho upravili. Pár věcí jsme vyškrtali, doplnil jsem nějaké hlášky, napsal jsem Adamovi jeho rapové hlášky,“ potvrzuje rapper Sergei Barracuda, jenž ve filmu ztvárnil sám sebe. „Některé situace pak vznikaly i přímo na place. Čerpal jsem i ze svých zkušeností z tohohle prostředí, a tak se tam někdy neplánovaně odehrály věci, které prostě do filmu zapadly,“ dodává Adam Mišík.

Filmový plakát stejně jako plakáty jednotlivých postav vytvořil mladý španělský grafik Alex Hinojosa z Barcelony. „Chtěli jsme pro grafiku filmu a plakát někoho ze zahraničí, grafika, který neví, kdo je Adam Mišík nebo Sergei Barracuda. Chtěli jsme tvůrce, který udělá plakát čistě podle filmu a jeho stylu,“ říká producent Jakub Jíra.

„Alexova předchozí práce nás hodně oslovila a plakáty k Bangeru podle mě ukazuji, že to byla dobrá volba,“ dodává druhý z producentů Kryštof Zelenka.

Režisér Adam Sedlák natočil celý film na iPhone. „Film se natáčel na iPhone 12 Pro, a když jsem viděl záběry, které na něj kluci natočili, než jsem se zapojil, velmi mě to překvapilo,“ přiznává Barracuda. „Byl to tvůrčí záměr. Chtěli jsme tomu dát obrazovou věrohodnost, aby měli diváci pocit, že jsou s těmi postavami v příběhu, že s nimi sedí v autě, že jsou součástí děje,“ říká režisér Sedlák. „Je to důkaz toho, že aby člověk natočil film, nepotřebuje dneska zas tak moc peněz. Základem je dobrý nápad a dobrý scénář,“ uzavírá Mišík.

Producentem filmu BANGER. je společnost Shore Points, koproducentem je Česká televize. Vývoj a výrobu podpořil Státní fond kinematografie. Do kin uvede film distribuční společnost Bontonfilm.

O FILMU
Každej bude znát moje jméno, každej bude znát můj ksicht.“ Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli.

Scénář a režie: Adam Sedlák
V hlavních rolích: Adam Mišík, Marcel Bendig, Anna Fialová, Sergei Barracuda
Producenti: Jakub Jíra, Kryštof Zelenka / Shore Points
Kamera: Dušan Husár
Zvuk: Jakub Jurásek
Střih: Šimon Hájek, Jakub Jelínek
Hudba: Oliver Torr
Distributor: Bontonfilm

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *