Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Díky zachycovači od HPI-CZ se listí do okapu nedostane

Zlatavé listí se romanticky snáší do zahrady… a vy už se vidíte při jeho úklidu s hráběmi v ruce. Navíc se žebříkem, to pokud máte stromy v blízkosti domu. Pečlivým čištěním okapního žlabu se ale vyhnete jeho ucpání, přetékání a možnému následnému navlhání blízkého zdiva. Zachránit před pravidelným výstupem k okapu vás může už jen zachycovač listí. Ochranná plastová mřížka od společnosti HPI-CZ pustí dovnitř vodu, ale zadrží listí a větvičky.

Ucpané okapové žlaby a svody neplní svou funkci a namísto odvodu vody přebytečnou vlhkost zadržují. Čím složitější a členitější systém žlabů a svodů je, tím je pochopitelně riziko ucpání vyšší, protože nečistoty si snadněji najdou nějaké zákoutí. Tlející listí je ideálním prostředím pro plísně a houby. Stálá vlhkost navíc urychluje korozi okapového systému, v mrazech je zde vyšší riziko deformací, praskání atp. V době dešťů nebo dokonce tání sněhu zanesené okapní žlaby a svody přetékají, což vede k navlhání okolního zdiva, poškození omítky.

Zachycovač listí od HPI-CZ je proti zanášení žlabů i svodů osvědčeným opatřením. Vypouklá mřížka z polyetylenu do okapu pustí vodu, ale listí, jehličí nebo větvičky zadrží. Díky profilovanému povrchu se na ni listí nepřilepí a příroda se pak sama postará, aby zachycené mechanické nečistoty vítr odfoukl. Obloukové provedení zachycovače zvyšuje schopnost odběru vody střešního žlabu a nebrání jejímu odtoku. Okapový zachycovač listí od společnosti HPI-CZ je dodáván ve dvoumetrové roli a ve dvou šířkách 180 mm a 280 mm. Zachycovač o šířce 180 mm je určený pro okap široký 80-135 mm, varianta o šířce 280 mm pro okap široký 140-200 mm. Výrobek je v nabídce ve dvou barevných provedeních tak, aby ladil s okapy z pozinku i z mědi. V provedení v šedé barvě (RAL 7004) je vybaven svorkami pro uchycení z pozinkovaného plechu, v hnědé barvě (RAL 8014) svorkami z mědi. Deset kovových svorek na délce dvou metrů zajišťuje trvalé a bezproblémové upevnění k okapovému žlabu.

Po rozbalení role se zachycovač nechá chvíli odpočinout, aby získal svůj přirozený tvar. Poté se vloží do okapu, přičemž jeho kovové úchytky musí být umístěny na horní části okapu. Následně se kovové úchytky přes hranu okapu ohnou a pevně přitáhnou kleštěmi. Montáž je tedy velmi jednoduchá.

Zdroj a foto: www.hpi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *