Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Festival Kefír láká už tuto sobotu do Hradce Králové na muziku, divadlo i opravdové bagry

Již tuto sobotu se mohou malí i velcí návštěvníci bejbypankového festivalu Kefír těšit na pestrou škálu muziky, divadla a další originální zábavy, kterou nikde jinde nezažijí. Na hlavní stagi v cirkusovém šapitó vystoupí kapely Visací zámek, Vypsaná fiXa, Jolly Joker & P. B. U. a program vygraduje již tradičně největším letním koncertem kapely Kašpárek v rohlíku. Ta na Kefíru nejen zahájí letošní oslavy patnácti let od vydání své první desky, ale také pokřtí knihu Kašpárkova hudebka, která vyšla loni v listopadu v edici pro Albi tužku Kouzelné čtení. “Polijeme ji kefírem a taky vodou z Vltavy s trochou smetany. Kmotrem bude speciální zahraniční host, který se v naší učebnici hudební výchovy několikrát objevuje, protože byl zásadní pro vývoj světové hudby. A znát by ho měl každý bejbypankáč,” naznačuje frontman stejnojmenné kapely Kašpárek v rohlíku.

Osmý plnohodnotný ročník se koná v sobotu 27. srpna v Parku 360 v Hradci Králové. Chybět nebudou divadelní představení ani specifické atrakce jako jízda na popelářských autech či bagrování opravdovým bagrem. Po dvou letech, kdy se kvůli koronaviru konal jen menší Kefírek, se vrací plnotučný Kefír. Specifický festival, jehož cílem je, aby se bavili dospělí a děti současně na jednom místě a v jednu chvíli, našel zázemí v Parku 360 na královéhradeckém letišti. Vstupenky v prodeji v síti GoOut.net: https://goout.net/cs/listky/kefir-2022/petn/.

Neopomenutelnou součástí festivalu živé kultury Kefír samozřejmě budou divadelní představení. Příchozí se mohou těšit na novocirkusové soubory Žongléros Ansámbl a Cirkus TeTy. Areál jako již tradičně ožije průvody Mask Bureau. Na Kašpárkově valníku se objeví Divadlo 100 opic coby kapela Chytej ušima nebo loutkové Divadlo b. Opět se také vrátí jedna ze specialit festivalu, totiž předčítání dětem ležícím na postelích s opravdovými nebesy. Na posed proto usednou herci Pavel Šimčík a Tomáš Měcháček.

Pravděpodobně poprvé v historii budou návštěvníky na stupátkách vozit rovnou dvě popelářská fára. Chybět nebudou ani další specifické kefírovské atrakce a blbiny jako svezení na trávožerech, obří houpačka na jeřábu, bejbypankové kadeřnictví, hovínková dílna nebo melounový kat. Vrátí se také nejen u dětí, ale snad ještě víc u jejich tatínků oblíbené bagrování opravdovým bagrem. Areál v Hradci také přináší nové atrakce jako třeba vlakovou exkurzi skrz jinak nepřístupné přilehlé letiště, vyhlídkové lety vrtulníkem nebo spanilou jízdu motorek Harley-Davidson.

Díky spolupráci s Českou poštou odešle kdokoliv zdarma svůj bejbypankový portrét jako pohlednici s historicky úplně první poštovní známkou prezidenta Pankových států. V areálu také budou děti blbnout s Albi.

Nejvěrnější fanoušci stráví v Hradci celý víkend, přespí ve festivalovém kempu ve vlastních stanech či karavanech, ale i v pronajatých týpí, luxusních Chill Village nebo klasických táborových stanech s podsadou. Těšit se mohou na bonusový program, v pátek večer na tajemné něco v režii samotného Kašpárka v rohlíku a na dětské autokino, v neděli dopoledne pak na námořnické písně Karla Babuljaka alias Dědy Káji a Arnoštosnoo.

Festival Kefír se konal poprvé v roce 2013 v Třebovli u Českého Brodu. Postupně se vyprofiloval v jedinou akci v Česku, která cílí v jeden okamžik na celou rodinu a blíží se přitom velkým hudebním festivalům. Na poslední plnohodnotný ročník v srpnu 2019 se do zahrady zámku Kačina u Kutné Hory sjelo sedm a půl tisíce lidí. Loni a předloni kvůli koronaviru dorazily rodiny na skromnější Kefírek.

Zdroj a foto: www.festivalkefir.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *