Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Muzeum egyptské princezny najdete v Moravské Třebové

Cesta kolem světa nebyla nikdy jednodušší! Prostřednictvím rozmanité kolekce exotických předmětů se na ni vydáte v moravskotřebovském muzeu. Dnes velmi hodnotnou sbírku sestavil a městu věnoval zdejší rodák a mecenáš Ludwig Holzmeister.

Jeho cesty s vůní orientu vedly přes Indii, Barmu, Tibet, Japonsko nebo Egypt. Přesvědčíte se o tom v expozici, které kromě vzácných samurajských mečů z 15. století a dalších jedinečných předmětů dominuje pravá mumie egyptské princezny Hereret. Prohlédnete si originální sarkofág s mumií  rekonstrukci skutečné podoby urozené Egypťanky.

Objevte další skvosty z regionu Českomoravského pomezí, více na: www.ceskomoravskepomezi.cz.

Tip redakce:
Poznejte jedinečné turistické cíle regionu na pomezí Čech a Moravy. Nevšední zážitky slibuje kouzelný zámek v Litomyšli zapsaný na seznam UNESCO i neméně půvabné paláce v Nových Hradech a Moravské Třebové či tajemný hrad Svojanov. Úchvatnými památkami i příběhy slavných osobností vás okouzlí historická města Polička a Svitavy. Nebo vás spíše zaujmou prvorepublikové automobily ve Vysokém Mýtě či projížďka vláčkem po úzkokolejce v Mladějově? Za přírodními krásami se vydáte po stovkách kilometrů turistických a cyklistických tras. Zavedou vás do skalních měst Toulovcových maštalí, k bývalým dolům na Hřebči nebo třeba k některé z mnoha rozhleden. Více na: www.pokladnicezazitku.cz

Zdroj a foto: https://www.ceskomoravskepomezi.cz/muzeum-egyptske-princezny/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *