Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Jak porotcům zachutná hmyz a komu připadne první zlatá karta?

V úterý 30. srpna vtrhne na televizní obrazovky nová řada oblíbené kulinářské soutěže MasterChef Česko a začne pěkně zostra. Před porotu tvořenou Radkem Kašpárkem, Janem Punčochářem a Přemkem Forejtem se postaví první z desítek nadšených amatérských kuchařů, aby si zajistili postup do TOP 30. Nebojí se přitom ani originálních variací a neobvyklých chutí, takže porota se bude muset popasovat třeba s ochutnávkou cvrčků.

Porota letos poprvé dala soutěžícím zadání už do castingového kola a požádala je, aby se otiskli na talíř. Tuto výzvu mohl každý pojmout po svém, čehož se studentka Lucie rozhodla využít a připravit hmyzí. „Hlavní surovinou hmyzího tacos bude samozřejmě hmyz. Budou tam červi a budou tam cvrčci. Hmyz má dobré nutriční složení, má spoustu zdravých tuků a spoustu bílkovin. Navíc si myslím, že hmyz je fajn, protože zanechává nulovou ekologickou stopu,“ vyjádřila se Lucie ke své volbě. Bude porota téhož názoru a pošle ji do dalšího kola, nebo ji odvaha experimentovat naopak zlomí vaz?

Součástí MasterChefa jsou však také zajímavé životní příběhy. Se svým jídlem se tak před porotu postaví například žena, která po prodělané mrtvici ochrnula na půlku těla. Intenzivně však rehabilitovala, aby se mohla znovu postavit na nohy, a dnes funguje stejně jako před nemocí. Její dcery jsou navíc velkými fanynkami MasterChefa a pro porotu si připravily speciální dárek. Jaký? Podívejte se ve videu.

Každý z porotců má šanci udělit v letošní řadě zlatou kartu tomu soutěžícímu, jehož výkon ho uchvátí, a poslat ho tak rovnou do finálové šestnáctky. První šťastlivec tohle ocenění svých kulinářských schopností získá už v první epizodě. Kdo to bude a kterého z porotců jeho pokrm nadchne? To diváci zjistí už v úterý 30. srpna ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *