Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

INDIGO company uvádí: Umění vraždy; v premiéře 10. září 2022 v Divadle pod Palmovkou

Komediální thriller Umění vraždy světově proslulého amerického dramatika a textaře Joea DiPietra, jehož hry a muzikály dlouhodobě obsadily Broadway, zinscenoval pro Divadlo pod Palmovkou divadelní ansámbl INDIGO company. V režii Jaroslava Slánského ho představí publiku 10. září v 19:00.

Vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti GoOut a na pokladně libeňského divadla a to i na veřejnou generálku 9. září od 10:00.

Proč se zakladatelky INDIGO company Lilian Fischerová a Jana Trojanová rozhodly zrovna pro tento kus? „Text je velmi kvalitní. Není třeskutou komedií, ani existencionálním dramatem. Má v sobě specifický černý humor, který je nám všem blízký. Zároveň poskytuje krásné herecké příležitosti, které nám dovolil rozvinout známý divadelní režisér Jaroslav Slánský. Je to naše první spolupráce pro INDIGO company a i když se Jaroslav vrátil do Městského divadla Kladno, věříme, že spolu nazkoušíme v budoucnu i další hry.“ 

Umění vraždy – anotace
Jack a Annie Brooksovi jsou malíři a manželé. Když pozvou svého agenta Vinceta na večeři do vily uprostřed lesů, začíná večer, na který nikdo z nich jen tak nezapomene. A jakou roli v tom všem má na první pohled zdrženlivá služebná Kate? Komediální thriller úspěšného amerického autora vám neustálými překvapivými zvraty vyrazí dech. Chytře vystavěný text přináší čtyři skvělé herecké příležitosti a poodhaluje vzrušující svět umělců a jejich tvorby. Čím vším je ovlivněn úspěch? Jak se vyrovnat s odmítnutím? A co jsme ochotni obětovat pro vlastní slávu?

Kdo jsou ti excentričtí umělci, jimž je dovoleno vše?
Herečka Jana Trojanová jako Annie Brooksová bude spřádat plány, jak se zbavit manžela Jacka v podání Tomáše Novotného. Zdatně jim bude sekundovat Vincent Cummings, vlivný obchodník s uměním, kterého oba manželé potřebují – v alternaci Michael Vykus/Viktor Dvořák. A jakou roli sehraje nenápadná Kate – Lilian Fischerová – jejich služebná?

Dozvíte se už 10. září v Divadle pod Palmovkou. Další představení je naplánováno na 12. 10.

INDIGO company, Umění vraždy – inscenační tým:
překlad: Adam Doležal, režie: Jaroslav Slánský, dramaturgie: Anna Smrčková, scéna a kostýmy: Jozef Hugo Čačko, světla: Sebastian Milde, zvuk: Přemysl Ondra
Osoby a obsazení: Jack Brooks: Tomáš Novotný, Annie Brooksová: Jana Trojanová, Vincent Cummings: Michael Vykus/Viktor Dvořák Kate: Lilian Fischerová

Kdo jsou INDIGO company?
INDIGO company je nezávislá divadelní a umělecká společnost, kterou v roce 2013 založily herečky Jana Trojanová a Lilian Fischerová. Zabývá se produkcí vlastních divadelních projektů. Ve svém poměrně bohatém repertoáru má autorská představení i klasické divadelní kusy. Na realizaci spolupracuje s předními režiséry, scénáristy, scénografy a hudebníky. INDIGO company pořádá taneční a divadelní workshopy, literárně-hudební pořady, festivaly, scénická čtení, besedy s osobnostmi českého kulturního života, charitativní komponované pořady, koncerty a benefiční muzikálová představení. Je stálým hostem Divadla pod Palmovkou.

Aktuální inscenace najdete zde: https://www.INDIGOcompany.cz/repertoar/aktualni-inscenace/

Veškeré informace o INDIGO company hledejte zde: https://www.INDIGOcompany.cz/

Foto: Petr Chodur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *