Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Když maso, tak to nejkvalitnější! Zjistěte, proč sáhnout právě po bio mase!

Není maso jako maso. A pokud si chcete být jisti, že si dopřáváte maso skutečné kvality, vsaďte na biofarmy hospodařící v režimu ekologického zemědělství. Ať už patříte mezi milovníky jakéhokoliv druhu či úpravy masa, uvidíte sami, že čerstvé suroviny mají na výslednou chuť pokrmu nemalý vliv a jejich výběr tak není radno podceňovat. Přinášíme vám proto několik důvodů, proč vsadit právě na bio!

Spokojený život na prvním místě
Perfektně vyzrálé, křehké a lahodné – takové je maso z farmy hospodařící v režimu ekologického zemědělství. Dokonalá chuť výsledné suroviny jde však ruku v ruce s tím, v jakých podmínkách jsou zvířata chována. Pastevní způsob života, dostatečný pohyb a možnost socializace přispívá k vysoké kvalitě. Zvířata tráví většinu času v přírodě, na sluníčku a ustájena jsou jen v případě nepříznivých klimatických podmínek. „Masná plemena skotu chovaného v ekologickém zemědělství se na pastvě volně pohybují, což má vliv nejen na jejich celkovou pohodu, ale zejména na strukturu masa,“ uvedla Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, s tím, že kvalitu ovlivní samozřejmě i výběr krmiva a zejména pak délka a způsob zrání.

Chov s láskou, porážka s úctou
Zvířata prožijí svůj život v přirozených podmínkách dle standardů animal welfare. S tím úzce souvisí také porážka a následné zpracování masa. Samotná porážka by proto měla být co nejšetrnější. Při vystresování zvířete totiž dochází k metabolickému spálení vnitrosvalového cukru. Tento proces snadno zapříčiní nedokonalé zrání na bázi mléčného kvašení. I proto zvířata chována na ekofarmách bývají před poražením v areálu jatek po určitou dobu ustájena. Až přivyknou novému prostředí, dojde k šetrné porážce.

Více informací o chovu zvířat, ekologickém zemědělství i biopotravinách najdete na stránkách myjsmebio.cz.

S ohledem k přírodě, bez zbytečné chemie
Mezi další důvody, proč sáhnout po pořádném kusu masa od místního ekofarmáře, patří také fakt, že hospodáři nejen ke zvířatům, ale celkově i k přírodě přistupují s láskou a maximální péčí. Vyhýbají se nežádoucí chemii nejen u výsledných bioproduktů, ale i u běžného krmení svých zvířat.

Čerstvost, lokálnost i podpora regionů
Nákupem bio masa a dalších lokálních biopotravin, které vždy spolehlivě poznáte podle označení logy biozebry či biolistu, podporujete jak ekologické zemědělce, již pečují o přírodu i zvířata s největší možnou ohleduplností, tak i ekonomiku daného regionu. Můžete se tak podílet nejen na zvýšení kvality života, ale také zaměstnanosti, a tím i atraktivity oblasti, která je třeba právě vaším domovem. Jedná se zkrátka o skvělou příležitost, jak farmářům za jejich dlouhodobou a poctivou práci vyjádřit vděčnost. U lokálních bioproduktů máte navíc jistotu čerstvosti, protože potraviny neabsolvují žádné dlouhé distribuční cesty.

Udržování vysokých standardů i pravidelná kontrola
Bio maso pochází nejen z lokálních, ale hlavně z důvěryhodných zdrojů. Kontrolu podstupují ekologičtí zemědělci minimálně jednou ročně a standardy ekologické produkce podléhají přísné evropské i národní legislativně. Na národní úrovni dohlíží na dodržování pravidel hospodaření v režimu EZ čtyři kontrolní organizace – KEZ, ABCert, Bureau Veritas a Biokont.

Přesvědčte se sami, vyrazte na ekofarmu
Vlastní zkušenost je tím nejlepším způsobem, jak se přesvědčit. Udělejte si proto výlet na nejbližší ekofarmu. Inspiraci, kam se vydat, můžete najít na stránkách kamprobio.cz nebo lovime.bio. Sami uvidíte, jak to na podobných místech chodí a v jakých podmínkách zvířata tráví svůj život. Mimo bio maso tu naleznete i pestrý výběr bio ovoce, zeleniny, bylinek i dalších bio surovin, které si můžete rovnou nakoupit.

Kupujte BIO. Pro budoucnost!
Chceme-li podpořit lokální ekonomiku, není nám lhostejná příroda a životní prostředí, a navíc myslíme na budoucnost naši i našich dětí, měli bychom na to dbát zejména v uličkách mezi nákupními regály. Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je totiž nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíme lokálního dodavatele, máme navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím.

Co je BIO?
BIO je certifikovaný systém hospodaření podložený národní i evropskou legislativou s vlastním kontrolním systémem garantovaným ze strany státu. BIO může být pouze ta potravina, která splňuje zákonem dané a státem kontrolované požadavky pro ekologické zemědělství. To je založeno na pestrém osevním postupu a péči o půdu. Pole jsou plná života, nepoužívají se na nich umělá hnojiva, syntetické pesticidy ani geneticky modifikované plodiny.. Zvířata nejsou pouze využívána, ale je o ně s láskou pečováno. Produkce biopotravin v ekologickém zemědělství přírodu neničí. Naopak ji zlepšuje a uchovává pro příští generace.

Bioprodukty jsou vždy viditelně označené logy, která smí používat pouze ti producenti, již dodržují přesné legislativní zásady ekologické produkce. Systém prověřování je nastaven tak, že minimálně jednou za rok projde celý řetězec od prvovýroby až po distribuci kompletní speciální kontrolou.

Vyzkoušejte bio recepty podle kuchaře Huga Hromase:

Rolovaný hovězí pupek
Suroviny:
800 g BIO hovězího masa v jednom kuse (připravené k rolování – pokud nevíte, jak maso na roládu nejlépe ukrojit, můžete požádat řezníka, aby vám ho připravil)
100 g vařené šunky nakrájené na tenké plátky
150 g čerstvého nebo mraženého špenátu
3 vejce
1 mrkev
1 cibule
1 řapíkatý celer
0,5 l hovězího vývaru
1 sklenice suchého bílého vína
1 svazek čerstvých bylinek (rozmarýn, petržel, jarní cibulka atd.)
4 lžíce panenského olivového oleje
mletý pepř
sůl

Postup:
Bylinky nasekejte nadrobno a přidejte do nádoby s vejci, osolte, opepřete a prošlehejte. Na nepřilnavé pánvi rozehřejte lžičku oleje, vlijte do ní rozšlehaná vejce a připravte tenkou omeletu. Obraťte ji a opečte i z druhé strany. Dejte stranou. Špenát omyjte a vařte v páře po dobu 5 až 10 minut. Nechte ho odstát v cedníku, aby se zbavil přebytečné vody, a nakrájejte ho. Dejte stranou. Cibuli, mrkev a celer nakrájejte nadrobno. Maso omyjte, osušte, důkladně osolte a opepřete. Na maso položte omeletu, pak šunku a nakonec špenát, vše dobře rozprostřete. Maso srolujte a pevně svažte provázkem. Pod provázek můžete zastrčit několik snítek rozmarýnu. Na velké pánvi rozehřejte olej a opečte roládu ze všech stran, opékejte ji asi 15 minut. Přidejte nakrájenou zeleninu a smažte ji zhruba 5 minut do změknutí. Přilijte víno, zamíchejte a nechte odpařit alkohol. Pak přilijte vývar a přiveďte k varu. Snižte teplotu na minimum a vařte 2 hodiny, přičemž maso občas polévejte šťávou. V polovině vaření roládu otočte, aby se vařila rovnoměrně. Poté ji položte na talíř, přikryjte fólií a nechte zcela vychladnout. Před podáváním ji nakrájejte na plátky a krátce ohřejte v troubě nebo mikrovlnce. Podávejte s omáčkou a bramborami.

Pomalu pečená hovězí žebra
Suroviny:
2 kg masitých BIO hovězích krátkých žeber
800 ml zeleninového nebo hovězího vývaru
4 dl piva
4 snítky tymiánu
4 snítky rozmarýnu
4 špetky sladké papriky
2 špetky česneku v prášku
10 lžic rostlinného oleje
2 lžičky čerstvě mletého pepře
sůl

Postup:
Použijte kvalitní hovězí, které má také trochu tuku. Žebra očistěte a nakrájejte na porce. Z větviček rozmarýnu a tymiánu otrhejte lístky, smíchejte je s černým pepřem, česnekovým práškem, trochou soli, polovinou piva a olejem. Případně dochuťte vaším oblíbeným kořením. Pokud jsou hovězí žebra menší a málo tučná, přidejte více oleje. Maso směsí pečlivě potřete a nechte ho přes noc v chladničce zabalené ve folii. Druhý den maso zprudka opečte na pánvi ze všech stran dohněda. Vložte jej do zapékací mísy, přelijte zbytkem piva, vývarem a zbylou marinádou. Posypte sladkou paprikou a můžete podle chuti dosolit. Mísu zabalte do pečicího papíru a na něj přidejte ještě vrstvu alobalu. Pečte přibližně 4 hodiny na 130 stupňů, dokud se maso nezačne oddělovat od kosti. Nejlepším ukazatelem propečení je zkouška vidličkou. Nakonec mísu odkryjte a zvyšte teplotu v troubě, aby se kůrka zlehka opekla. Podávejte s bramborami nebo salátem.

Hovězí kližka s fazolkami
Suroviny:
1 kg BIO hovězí kližky
1 kg čerstvých zelených fazolek
2 větší cibule
2 stroužky česneku
2 zralá rajčata
2 tyčinky skořice
hrstka kuliček černého pepře
4 dl bílého vína
8 dl masového vývaru
panenský olivový olej
mletý pepř
sůl

Postup:
Kližku nakrájejte na menší kostky a promíchejte s nakrájenou cibulí, utřeným česnekem a kořením. Dobře osolte, opepřete a opékejte na horkém olivovém oleji dozlatova, dokud maso nepustí šťávu. Rajčata nastrouhejte, dužinu dejte do hrnce a slupku vyhoďte. Šťávu vyduste a celé jídlo podlijte bílým vínem a vývarem. Duste zhruba hodinu. Přidejte fazolky a vařte, dokud maso nezměkne. Podávejte se šťouchanými bramborami.

Masové kuličky
Suroviny:
1 kg mletého BIO hovězího masa
2 vejce
0,135 l mléka
0,125 kg strouhanky
3 lžíce čerstvé petrželky
3 stroužky česneku
5 plátků toustového chleba
1 cibule
3 stroužky česneku
0,7 ml masového vývaru
0,125 l červeného vína
80 ml drcených rajčat
1 lžička papriky
1 lžíce hladké mouky
olivový olej
pepř a sůl

Postup:
Česnek a petržel nasekejte nadrobno. Cibuli nakrájejte na kostičky. Maso dochuťte podle chuti a přidejte polovinu nasekaného česneku, nasekanou petrželku, mléko a vejce. Míchejte, dokud se všechny ingredience nespojí. Přidejte trochu strouhanky, dokud nezískáte homogenní hmotu. Potom můžete začít formovat masové kuličky. Ty obalte v mouce a opečte je z obou stran na velké pánvi ve vrstvě olivového oleje. Jakmile jsou kuličky osmažené, vyjměte je a odložte. Vylijte přebytečný olej z pánve a opečte plátky chleba dozlatova. Do stejné pánve přidejte nakrájenou cibuli, druhou polovinu nakrájeného česneku a špetku soli, opékejte 5 minut. Po uplynutí doby přidejte drcená rajčata a vařte 2 minuty na středním plameni. Přidejte víno a vařte další 2 minuty. Opečený toustový chleba rozmačkejte nebo rozmixujte spolu s paprikou a přibližně půllitrem vývaru. Přidejte chlebovou kaši do šťávy, promíchejte a nechte provařit. Vložte do omáčky masové kuličky, zbytek vývaru a zakryté vařte asi čtvrt hodiny. Podávejte třeba s vařenými bramborami.

Jaká loga se používají k označení biopotravin?
Národní značení
Je-li na vámi vybrané potravině logo biozebry s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“, můžete si být jisti, že poslední úpravu tohoto výrobku – ať už výrobu, zpracování, či balení – provedl subjekt certifikovaný českou kontrolní organizací. Která organizace certifikaci v ČR provedla, zjistíte jednoduše. Stačí se podívat na číselný kód ve tvaru „CZ-BIO-xxx“, jenž najdete u loga biozebry.

Evropské značení
Pokud výrobek pochází ze zemí Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu „EU“, nebo „mimo EU“ nebo společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Zdroj a foto: myjsmebio.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *