Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Nová divadelní hra, charitativní běh i představení v různých koutech Česka – to je září v Divadle Spejbla a Hurvínka

Krásné přivítání ve školních lavicích připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka prvňáčkům na Praze 6 na Základní škole na náměstí Svobody. Zároveň se zúčastnili slavnostního otevření nové části školní budovy. Nejen pro ostatní školáky chystá v září Divadlo S+H novou divadelní hru „Spejbl, Hurvínek a já“, zájezdní představení v několika městech, ale také chce pomoci rodinám v tísni prostřednictvím charitativního běhu.

Spejbl, Hurvínek a já
„Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cédéčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…..… a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Přijďte se podívat na naše nové představení, kde se to dozvíte.“

Umělecký šéf divadla David Janošek přináší do divadla řadu nových podnětů a jedním z nich je i otevřenost divadla k externím tvůrcům, kteří svým přístupem mohou tvorbu Divadla Spejbla a Hurvínka výrazně obohatit. Představení Jiřího Jelínka a Terezy Lexové „Spejbl, Hurvínek a já“ je toho důkazem. Herec, režisér a hudebník Jiří Jelínek – patří mezi nejúspěšnější a nejvyhledávanější tvůrce divadla pro děti. Diváci divadla Spejbla a Hurvínka ho mohou znát také jako frontmana kapely BOMBARĎÁK, která v Divadle S+H již dvakrát úspěšně hostovala. „Osobně mám velkou radost, že se tuto spolupráci povedlo otevřít, jelikož ulovit tento tvůrčí tým bývá pro jeho vytíženost poměrně složitý úkol. Věřím, že si společně s námi představení diváci maximálně užijí,“ říká umělecký šéf David Janošek.

Hurvínek cestuje
V září se chce Divadlo S+H přiblížit i mimopražským fanouškům a proto budou mít šanci vidět své dřevěné hrdiny hned v několika městech. S hrou „Hurvínek a nezvaný host“ navštíví:

3.9. od 14:00 Mirakulum,
6.9. od 13:30 a a 15:30 Plzeň,
11.9. od 15:00 a 16:30 Jablonec n/Nisou,
18.9. od 15:00 Karlovy Vary
a s představením „Pohádky pro Hurvínka“ pak 25.9. od 15:00  Mariánské Lázně.

Hurvínek pomáhá
Spejbl s Hurvínkem se zúčastní jako doprovodný program 4. ročníku charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Běh se uskuteční v úterý 13. září v oboře Hvězda. Veškerý výtěžek bude věnován na pomoc rodinám v tísni. „Posláním našeho Divadla je přinášet radost všem dětem i dospělým bez rozdílu a tímto způsobem jim alespoň na chvíli pomoci ulevit třeba od starostí a problémů, které je trápí. Jsme proto moc rádi, že se můžeme podílet na pomoci těm, kteří neměli v životě tolik štěstí a spolu s Nadací Olgy Havlové podat pomocnou ruku,“  uvádí Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Zdroj a foto: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *