Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

HOTEL THE MOZART PRAGUE je hrdým partnerem uměleckého projektu ZEĎ SVOBODY A ENERGIE / LENNON WALL PRAHA

Pražská Lennonova zeď na Velkopřevorském náměstí je jednou z nejnavštěvovanějších památek v hlavním městě. Pestrobarevně pomalovaná stěna, za níž se ukrývá kouzelná zahrada, se v průběhu let stala symbolem svobody, mírumilovného odporu vůči komunistickému režimu, nástěnkou milostných básní i jakýmsi památníkem lásky pro Johna Lennona. V poslední době pak slouží především jako plátno pro profesionální i amatérské umělce z celého světa.

Už 7. září se před ní v rámci happeningu Wall of Freedom & Energy sejde 27 umělců (každý bude zastupovat jednu ze zemí EU) a další dva speciální hosté z Norska a Ukrajiny. Ti všichni během jediného dne v duchu hesla „United in Diversity“ promění Lennonovu zeď k nepoznání. Společně vytvoří „obraz“ o úctyhodné velikosti 35 x 5 metru, který bude symbolizovat spojenectví evropských národů jejichž Radě Česko aktuálně předsedá. Jako poctu Francii, zemi která Radě EU předsedala v první polovině roku, pak bude dílo vyfotografováno a v měřítku 1:1 vytištěno na 2 metry silnou nafukovací stěnu a odesláno do Štrasburku, Paříže a Bruselu (od 3. do 9. 10. 2022). Autorem a kurátorem projektu je výtvarník a mimo jiné také autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný, který se o novou podobu Lennonovy zdi postaral již dvakrát.

Bohatá historie hotelu The Mozart Prague je s podporou umělců spojena po staletí. I z toho důvodu je hotel hrdým partnerem tohoto projektu. Od 6. do 8. září ubytuje ve svých pokojích všechny participující umělce, kteří budou mít díky ideálnímu umístění hotelu v samotném centru metropole Lennonovu zeď v docházkové vzdálenosti. Na nové podobě zdi se budou podílet třeba Andrea Žaba Klváčková ze Slovenska, Jan Wessel z Dánska, Denis Klatt z Německa a mnoho dalších. Za Česko se na projektu bude podílet Charlien, vlastním jménem Lenka Brázdilová, která se nedávno podílela také na české výstavě na plotě Velvyslanectví ČR v Paříži.

Vše vypukne v 9 hodin ráno a ještě než v 18:30 začne vernisáž hotového díla, ředitel hotelu Stefan Rådström pod dohledem umělců nasprejuje na zeď logo hotelu a projektu MyHotelMatch. Patronem projektu je agentura CzechTourism a vznikl ve spolupráci s místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Janem Horníkem a velvyslancem ČR v Paříži Michalem Fleischmannem.

MyHotelMatch je inovativní platforma založená na umělé inteligenci (AI), jejímž cílem je způsobit revoluci v cestovním ruchu. Jde o cestovní kancelář nové generace (OTTA – Online Tailored Travel Agency), která funguje na principu online seznamky – cestovatele propojí výhradně s hotely a online hotelovými službami, jejichž profily se shodují s jeho požadavky. Tato ambiciózní výzva otevírá na prosperujícím online hotelovém trhu zcela nové možnosti.

Foto: archiv The Mozart Prague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *