Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Burácení motorů i hýření barev – střechu OC Šestka při přehlídce Classic Drive opět opanují veteráni

Již posedmé se na střeše Obchodního centra Šestka sjedou veteráni ze všech koutů naší země. Do Ruzyně se vrací Classic Drive vol. 7, přehlídka historických automobilů vyrobených v 50. až 90. letech minulého století i takzvaných youngtimerů, vozů se stářím od 25 do 29 let se sběratelským potenciálem. Akce s jedinečným geniem loci díky těsné blízkosti letiště proběhne v sobotu 10. září od 12:00 do 18:00.

Mají nepopsatelný styl a vzbuzují výjimečnou atmosféru majestátnosti i určité nostalgie – automobiloví veteráni v nás dokážou rozproudit emoce, i když žádného nevlastníme. Kdo by dokázal při pohledu na takové vozy zůstat chladný, a zvláště tehdy, když jich budou na jednom místě stovky? Co všechno v sobotu 10. září mezi 12:00 a 18:00 na střeše OC Šestka uvidíte, uslyšíte a třeba si také osaháte, představuje Jiří Dohnal, pořadatel oblíbené akce Classic Drive vol. 7.

„Letos je zatím přihlášeno velké množství vozů japonských, amerických i značky Volkswagen. Nebude ale chybět ani klasika všech klasik – starý polopásový traktor Zetor! Máme rovněž přislíbenou hojnou účast starých motorek Vespa. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku vozidel vyrobených do roku 1999. Jedná se především o automobily a motorky z jedinečných 70. až 90. let, nicméně fanoušky pořádného „old-schoolu“ potěší účast i vozů daleko starších. Průměrné stáří přihlášených automobilů je okolo 40 let. Zúčastnění uvidí auta, která jsou nejen krásná a mají vysokou estetickou hodnotu, ale pyšní se také zajímavým investičním potenciálem,“ popisuje organizátor. „Máme radost, že si srazy veteránů na střeše OC Šestka vybudovaly tradici. Je to i díky skvělému zázemí a profesionálnímu přístupu ze strany obchodního centra.“

Oblíbenost akce dokazuje i fakt, že ji v uplynulých ročnících navštívily tisíce nadšenců všech věkových kategorií. Neopakovatelnou atmosféru vytváří především prostor střešního parkoviště OC Šestka.

„Díky své lokalitě v těsné blízkosti letiště představuje naše obchodní centrum naprosto unikátní místo pro pořádání akcí. Vzlety a přistání letadel pár set metrů od nás, téměř nad našimi hlavami, již sedmým rokem dokreslují na setkání veteránů perfektní kulisu. Jsme rádi, když vidíme, že se k nám lidé vracejí nejen na tyto speciální akce, ale i na pravidelné nákupy, cvičení v našem novém fitcentru Gymstory nebo třeba na návštěvu interaktivního muzea a herny Game World. Všichni jsou příjemně překvapeni, když vidí, jakou proměnou OC Šestka v posledních třech letech prošla,“ vysvětluje Michaela Němcová, centre manager OC Šestka.

Přehlídku půvabných karosérií i pořádně dunivých motorů zpestří také doprovodný program.

„Pro diváky jsme si připravili několik soutěží, a to o 3 nejkrásnější či nejzajímavější vozy srazu, o nejvzdálenějšího účastníka a pak ještě jednu, což ovšem bude pro všechny překvapením,“ láká na akci Jiří Dohnal.

Nebude chybět ani stylový foodtrack s lákavou nabídkou občerstvení. Vstupné je dobrovolné. Více informací můžete sledovat na facebookové události zde.

Foto: archiv OC Šetka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *