Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Pivovar Velké Březno zve na tradiční Den otevřených dveří

Populární Den otevřených dveří je po několikaleté pauze zpět! Brány pivovaru Velké Březno se návštěvníkům otevřou v sobotu 10. září. A všichni si přijdou na své: k dobré náladě zahrají populární kapely, připraveny budou i soutěže a závěrečný ohňostroj. Vstupné se neplatí, všechny druhy piv si lidé mohou koupit za dvacetikorunu.

Celým odpolednem hosty pivovaru provede moderátor Petr Zajíček. Z hudebního programu vybíráme například koncert skupiny Lucie Revival (11:30 hodin), Elán Revival (15:45 hodin), AC/DC Revival (18:20 hodin) a Divokej Bill Revival (19:30 hodin). Hudebním vyvrcholením večera se stane vystoupení skupiny ARAKAIN (21:00 hodin).

Bez dobré zábavy a soutěží si návštěvníci Den otevřených dveří ani nedovedou představit. A dočkají se i letos. V 15:00 hodin na ně čeká silácká show a soutěže, kdy se v „hlavních rolích“ představí lano a hřebík. Další show, tentokrát řezbářská, bude následovat v 16:45 hodin. Těšit se mohou i na exkurze do pivovaru zdarma.

Na místě se návštěvníci mohou občerstvit velkobřezenským pivem za 20 korun, ke koupi bude i něco dobrého k snědku. Všichni zájemci mohou využít kyvadlovou dopravu do Velkého Března a zpět, odjíždět bude ze zastávky Ústí nad Labem Divadlo a Děčín Hlavní nádraží.

Celý den zakončí ohňostroj v 21:50 hodin. Přijďte se pobavit v hojném počtu!

Už více než 260 let pivovar Velké Březno hrdě shlíží z břehu Labe na měnící se kraj kolem a vítá každou novou generaci. Přes všechny změny, které s sebou ubíhající léta a staletí přinášejí, pivovar a jeho mistři zůstávají věrni české pivovarnické tradici a vlastnímu způsobu výroby piva. Po celou dobu odmítají výstřelky moderních technologií a spoléhají se výhradně na svoji intuici, poctivou ruční práci a kvalitní místní suroviny. V pivovaru ve Velkém Březně se dnes vaří Březňák světlý výčepní, Březňák světlý ležák a Březňák 11. O kvalitě piv, která se vaří tradiční metodou z nejlepších surovin a kvasí v otevřených kádích na spilce, svědčí i řada cen z degustačních soutěží.

Foto: archiv Březňák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *